Zamknij

Ryanair zapowiada nowe połączenie na słoneczną wyspę. Pasażerowie będą zachwyceni

28.11.2022 12:45

Ryanair zapowiedział nowy wakacyjny kierunek, na który czeka wielu polskich turystów. Wiosną 2023 r. tania linia planuje uruchomić połączenie na jedną ze słynnych wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich. 

Lanzarote
fot. Shutterstock

Ryanair to jeden z najpopularniejszych tanich przewoźników w Polsce. W ostatnim czasie irlandzka linia ogłaszała sporo nowości. Niedawno informowaliśmy o 16 nowych trasach Ryanaira z polskich lotnisk. Będzie można z nich skorzystać już wiosną i latem 2023 roku.

Okazuje się, że to nie koniec dobrych wiadomości. Wiele wskazuje na to, że już w przyszłym roku będziemy mogli polecieć również na popularną kanaryjską wyspę, Lanzarote.

Ryanair. Zapowiedź nowej trasy z Warszawy na Lanzarote

Ryanair ogłosił ponowne uruchomienie baz operacyjnych na Teneryfie i Lanzarote, które zostały zamknięte na początku 2020 roku.

To oznacza dobre zmiany dla polskich pasażerów. Wszystko dlatego, że wśród planowanych tras w siatce lotów irlandzkiej linii jest także lot z Modlina na Lanzarote. Nowa trasa ma szansę pojawić się na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Na razie połączenie nie jest dostępne w systemie rezerwacyjnym Ryanaira, więc nie jest możliwe kupno biletów.

Przypomnijmy, że połączenie z podwarszawskiego lotniska na Lanzarote miało pierwotnie wystartować w tegorocznym sezonie zimowym – linia wysłała nawet komunikat prasowy w tej sprawie. Ostatecznie nie udało się zrealizować tych planów. 

Wiadomość o tym, że loty na "księżycową wyspę" mogą pojawić się już w przyszłym roku z pewnością ucieszą wielu podróżnych. 

Zobacz także: Cyber Monday w Ryanair. Dzięki promocji taniej kupisz bilety na wiosnę i lato 2023

Lanzarote. Księżycowa wyspa

Lanzarote nazywane jest „wyspą wulkanów” - wszystko za sprawą trzystu górujących nad nią stożków. Ten niesamowity krajobraz jest efektem licznych erupcji kraterów, które miały miejsce ponad 300 lat temu. Symbolem wyspy jest Park Narodowy Timanfaya - to jedna z najbardziej efektownych scenerii wulkanicznych na świecie.

Na miejscu czekają też tętniące życiem kurorty, niezwykłe twory przyrody oraz fascynująca architektura. Bielone domki z zielonymi dachówkami i okiennicami doskonale wtapiają się w krajobraz, tworząc niespotykaną całość.

Wśród atrakcji Lanzarote warto wymienić też imponujące winnice w La Gerii, zielone jezioro Los Clicos, stolicę – Arrecife oraz przepiękne miejsca będące dziełem sztuki hiszpańskiego artysty, Césara Manriquea. 

Źródło: Fly4free

loader