Zamknij

W weekend otwarcie słynnej atrakcji Zakopanego. To największy tego typu obiekt na świecie

18.01.2023 15:07

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów zimowych aktywności - już niebawem zostanie otwarta słynna atrakcja w Zakopanem. Mowa oczywiście o Snowlandii i śnieżnym labiryncie. Sprawdźcie szczegóły.

Labirynt śnieżny w Zakopanem
fot. Snowlandia Zakopane/Cover Images/EAST NEWS

Śnieżny labirynt w Snowlandii to jedna z większych atrakcji Zakopanego. Zlokalizowany jest pod Wielką Krokwią, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po raz pierwszy pojawił się w sezonie zimowym 2015/16, a od tego czasu każdego roku odwiedzają go setki turystów. Nie ma się zresztą co dziwić, bo to największy tego typu obiekt nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Wszystkich fanów śnieżnego labiryntu z pewnością ucieszy fakt, że jeszcze w tym miesiącu planowane jest oficjalne otwarcie Snowlandii. Już niebawem turyści będą więc mogli korzystać ze wszystkich atrakcji zimowego parku. 

Snowlandia i śnieżny labirynt w Zakopanem. Wielkie otwarcie już w weekend

Snowlandia prawdopodobnie zostanie otwarta w sobotę 21 stycznia. Wszystko jednak zależy od pogody. "W tym roku dostępny będzie labirynt, igloo z rzeźbami, Tatrzański Park Edukacyjny oraz górka saneczkowa" - poinformowali pracownicy zimowego parku w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Turystyka.

Całkowita powierzchnia labiryntu wynosi około 2500 m2, a wykonane z bloków lodowych i śniegu ściany mają ponad 2 metry wysokości. Wieczorami dodatkowo obiekt jest oświetlany kolorowymi iluminacjami. Co ciekawe, prace nad budową labiryntu trwają około miesiąca i mogą być realizowane wyłącznie podczas ujemnych temperatur. 

Zobacz także: Nowa wieża widokowa w polskich górach. Ta atrakcja może stać się turystycznym hitem

Oprócz zabawy w labiryncie turyści mogą też skorzystać z innych atrakcji Snowlandii, w tym wspomnianego już igloo z rzeźbami. "To tajemnicze miejsce ze śniegu i lodu, pełne niesamowitym komnat z licznymi rzeźbami wykonanymi przez artystów z Podhala. Tegoroczna tematyka to Bajkowy świat Disney’a" - czytamy na stronie internetowej parku.

Ponadto do dyspozycji turystów będzie również górka saneczkowa oraz Tatrzański Park Edukacyjny, w którym można spotkać jelenia szlachetnego, daniela zwyczajnego, kozę karpacką, orła przedniego czy króliki.

Snowlandia. Ceny biletów

Bilet normalny do labiryntu kosztuje 30 zł. Z kolei ulgowy (przysługujący dzieciom, młodzieży, studentom do 26. roku życia, emerytom, rencistom i osobom niepełnosprawnym) to koszt w wysokości 25 zł. Identycznie przedstawia się cennik, jeśli chodzi o wstęp do igloo z rzeźbami. Nieco mniej natomiast zapłacimy za wejście do Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego - bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. 

Osoby, które chcą skorzystać ze wszystkich wymienionych powyżej atrakcji, mogą nabyć jeden specjalny bilet. W tym przypadku cena wejściówki normalnej wynosi 68 zł, a ulgowej 56 zł.

Zobacz także: Kraków na tle Tatr. Sieć obiegło niezwykłe zdjęcie

loader

RadioZET.pl/turystyka.wp.pl/snowlandia.pl