Zamknij

Tak ubrały się w góry. Nagranie z Tatr ma prawie pół miliona wyświetleń

10.01.2023 14:47

Co roku w sezonie zimowym słyszy się o turystach chodzących po górach w nieodpowiednich strojach. Ostatnio zrobiło się głośno o dwóch kobietach, które wybrały się nad Morskie Oko w... śniegowcach. Internauci nie zostawili na nich suchej nitki. 

Tatry. Tak ubrały się w góry
fot. Shutterstock/tiktok.com/@euforiia_

Morskie Oko to największe i zarazem najpopularniejsze jezioro w Tatrach. Położone jest w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m. Każdego roku miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie. Wpływ na to mają nie tylko niesamowite krajobrazy mijane po drodze, ale również stosunkowo łatwa i mało wymagająca trasa prowadząca do celu.

Rzeczywiście szlak do Morskiego Oka można pokonać bez większych problemów, ale żeby tak się stało, trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie. Jest to ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy na drodze zalega śnieg, a niektóre odcinki są oblodzone. Jednak co roku słyszy się o turystach, którzy wędrują po górach w niedopasowanych do aktualnych warunków pogodowych strojach. Ostatnio głośno zrobiło się o kolejnej takiej sytuacji.

Tak ubrały się w góry. Nagranie z Tatr ma prawie pół miliona wyświetleń

Kilka dni temu użytkowniczka TikToka @euforiia_ opublikowała nagranie, które błyskawicznie obiegło sieć i stało się viralem. Internautka pokazała na nim swoją drogę do i z Morskiego Oka. Nad słynne tatrzańskie jezioro wybrała się z przyjaciółką. Obie kobiety ubrały się bardzo podobnie. Założyły leginsy z materiału imitującego skórę i krótkie czarne kurtki. Nie zapomniały też o czapkach i szalikach.

Uwagę jednak zwracają przede wszystkim ich buty - kobiety postawiły na modne śniegowce Moon Boot. I choć trzeba przyznać, że są one bardzo ciepłe, to jednak nie do końca spełniły oczekiwania turystek. Dziewczyny musiały uważać na każdym kroku, żeby się nie poślizgnąć. Patrząc na nagranie, kobiety wydają się być jednak rozbawione całą tą sytuacją. Widać, że podchodzą do niej z dużym dystansem.

Zobacz także: Nagranie ze Śnieżki ma prawie milion wyświetleń. "Kompletny brak odpowiedzialności"

Walka o przetrwanie. Kiedy założyłaś Moon Bootsy w góry z nadzieją, że to idealne śniegowce - brzmi opis filmu na TikToku.

W ciągu zaledwie dwóch dni wideo zostało obejrzane ponad 460 tys. razy. Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy.

Słyszałam właśnie wczoraj od koleżanki, że Zakopane należy teraz do czarnych obcisłych legginsów i moon botsów...
 
Dżesiki w Zakopcu.
 
Ludzie nigdy się nie nauczą, że w góry zakłada się odpowiednie do tego obuwie. To nie ma ładnie wyglądać, tylko ma być bezpieczne - piszą internauci.

Tatry. Aktualne warunki na szlakach

Jak czytamy w najnowszym komunikacie TPN, obecnie w Tatrach panują bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Wszystkie szlaki pokryte są warstwą świeżego śniegu, pod którą zalega lód bądź starszy, twardy i zmrożony śnieg. Ich przebieg jest niewidoczny. Ponadto na drzewach występuje okiść, która może powodować łamanie się gałęzi.

Pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Dodatkowo niski pułap chmur ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. Poruszanie się w takich warunkach wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz posiadania odpowiedniego sprzętu.

Zobacz także: Polacy już planują ferie zimowe. Dokąd chcemy wyjechać w tym roku i ile zapłacimy?

loader

RadioZET.pl/tiktok/onet.pl/tpn.pl