Zamknij

Tania linia wprowadzi roczny bilet lotniczy. Za 2700 złotych możesz latać, ile chcesz

18.11.2022 11:39

Linia lotnicza Frontier Airlines chce już niedługo wprowadzić niezwykłą ofertę dla wielbicieli podróży samolotem. Będzie to roczny abonament lotniczy o nazwie "GoWild!", który pozwoli na nieograniczoną liczbę lotów. Cena jest kusząca, chociaż – jak to zwykle bywa przy tak atrakcyjnych ofertach – nie brakuje haczyków. 

Pokład samolotu
fot. Shutterstock

O tym, że tania linia Frontier chce wprowadzić roczny bilet lotniczy dla swoich klientów, informowaliśmy pod koniec października. Teraz amerykański przewoźnik przedstawił bardziej szczegółowe informacje dotyczące tej oferty i przede wszystkim podał cenę. Dla wielu osób może wydać się bardzo atrakcyjna. 

Frontier Airlines. Roczny bilet lotniczy za 2700 złotych

Zgodnie z wcześniej przekazanymi informacjami bilet lotniczy Frontier Airlines o nazwie "GoWild!" ma być ważny przez 12 miesięcy w roku (z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy, więc łącznie ponad 300 dni). 

Jego posiadacze będą mogli odbyć nieograniczoną liczby podróży na wszystkich krajowych trasach amerykańskiej linii (pełna siatka połączeń obejmuje ponad 100 tras). Promocja nie dotyczy połączeń np. do Meksyku czy na Karaiby. 

Ten roczny abonament lotniczy ma kosztować 599 dolarów, czyli nieco ponad 2700 złotych. Tu warto podkreślić, że to promocyjna cena – jeśli przed upływem 12 miesięcy pasażer nie zrezygnuje z tego abonamentu, to w kolejnym roku będzie musiał za niego zapłacić już 1999 dolarów, czyli ponad 9000 złotych!

Zobacz także: Znana linia lotnicza wprowadza zmiany. Tego nikt się nie spodziewał 

Jak zauważa portal Fly4free, oferta nie jest oczywiście idealna i podróżnicy będą musieli zwrócić uwagę na kilka haczyków. Przede wszystkim na to, że rejsy można rezerwować dopiero na dzień przed wylotem. Dopiero gdy przewoźnik będzie miał pewność, że nie ma pełnego obłożenia w samolocie, potwierdzi naszą rezerwację.

Warto pamiętać też o dodatkowych kosztach. Frontier Airlines to linie niskobudżetowe, więc w cenie biletu lotniczego jest losowe miejsce na pokładzie oraz możliwość zabrania do samolotu tylko małego plecaka, który musi zmieścić się pod poprzedzającym fotelem. Za wszelkie dodatkowe usługi trzeba zapłacić. 

Amerykański przewoźnik przyznał, że wprowadza tego typu ofertę, chcąc zapełnić puste miejsca w samolotach. To, czy pomysł rocznego abonamentu lotniczego się przyjmie, z pewnością przekonamy się w najbliższych miesiącach. Usługa najprawdopodobniej będzie dostępna w przyszłym roku. 

Źródło: Fly4free

loader