Zamknij

To nowy wakacyjny hit wśród Rosjan. Wypoczynek planują tu głównie zamożniejsi turyści

22.11.2022 15:02

Do tej pory ulubionym kierunkiem urlopowym Rosjan była Turcja. Z powodu zachodnich sankcji i licznych utrudnień w lotach część turystów zmieniła kierunek podróży. Nowym wakacyjnym rajem wśród rosyjskich gości stała się Indonezja. Ten azjatycki zakątek wybierają na wypoczynek głównie najbogatsi. 

Bali, turyści
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Obecna sytuacja związana z wojną w Ukrainie oraz liczne sankcje nałożone na Rosję mają ogromny wpływ na branżę turystyczną wielu krajów. Spadek liczby rosyjskich turystów mocno odczuwają m.in. Turcja, Egipt czy Kuba. Podczas gdy jedne państwa tracą, inne zyskują. Nowym turystycznym hitem wśród rosyjskich obywateli stała się Indonezja, a największą popularnością cieszy się wyspa Bali

Zobacz także: Turystyka w Rosji przestanie istnieć? Putin podpisał nowy dekret

Bali wakacyjnym hitem wśród Rosjan

Jak podaje atorus.ru, powołując się na dane przedstawicielstwa indonezyjskiego Ministerstwa Turystyki i Gospodarki Kreatywnej w Rosji, od początku 2022 roku Indonezję odwiedziło już pond 25 tys. Rosjan.

Największym zainteresowaniem popularny kraj w Azji Południowo-Wschodniej cieszył się w sezonie wakacyjnym. Zgodnie z przekazanymi danymi w sierpniu Indonezję odwiedził 4053 rosyjskich turystów, a we wrześniu - niemal 5,2 tys. To znaczący wzrost w porównaniu do stycznia (jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie i wprowadzeniem sankcji), kiedy w tym egzotycznym państwie urlop spędziło 1,1 tys. obywateli rosyjskich.

Portal zaznaczył, że Indonezja stała się bardzo popularna tylko wśród części rosyjskich podróżników. Na wakacje w tym rajskich miejscu decydują się zamożniejsi mieszkańcy państwa rządzonego Władimira Putina. Numerem jeden jest oczywiście wyspa Bali, która jeszcze przed pandemią cieszyła się też sporym zainteresowaniem wśród Polaków. 

Przypomnijmy, że w sezonie wakacyjnym - od czerwca do lipca 2022 roku - na zagraniczny urlop wybrało się 3,5 mln Rosjan. Jak informowało w połowie września Stowarzyszenie Organizatorów Turystycznych Rosji (ATOR), najpopularniejszych kierunkiem minionego lata była Turcja – niemal 1,85 mln Rosjan wyjechało do tego kraju z biurem podróży. Dalej na liście pojawiły się Gruzja (dokąd poleciało na urlop 800 tys. rosyjskich turystów) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (ponad 180 tys. Rosjan). W pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków znalazł się również Egipt, do którego wybrało się na wakacje ponad 100 tys. turystów, oraz Malediwy – 55 tys. gości z Rosji.

Źródła: Wprost/atorus.ru

loader