Zamknij

Popularny wakacyjny kraj zniósł wszystkie restrykcje wjazdowe. Dobra wiadomość dla turystów

05.12.2022 10:40

Tunezja, po długim okresie ograniczeń, podjęła decyzję o zniesieniu wszystkich restrykcji wjazdowych. Od 1 grudnia granice tego kraju zostały całkowicie otwarte dla turystów, również tych niezaszczepionych. Ta wiadomość z pewnością ucieszy osoby, które planują w najbliższym czasie podróż do tego egzotycznego kierunku.

Tunezja, plaża
fot. Shutterstock

Tunezja to jeden z najpopularniejszych kierunków afrykańskich. Do tego miejsca przyciągają piaszczyste plaże, bogata kultura, gwarancja słonecznej pogody oraz światowej klasy zabytki. Jak pisaliśmy w ostatnim czasie, Tunezja w tym roku notuje wzmożony ruch turystyczny, również z Polski. Jak informował Tunezyjski Urząd ds. Turystyki (ONTT), do końca października 2022 roku kraj ten odwiedziło 100 tysięcy Polaków (klientów biur podróży). To tylko 4 procent mniej niż przed pandemią i o 189 procent więcej niż w zeszłym roku

Do zwiększenia liczby zagranicznych gości w Tunezji może przyczynić się również fakt, że od grudnia zostały zniesione restrykcje wjazdowe obowiązujące przez ponad dwa lata.

Tunezja znosi wszystkie restrykcje. Koniec z obowiązkowych testem 

Tunezja jest jednym z krajów, który najdłużej utrzymywał obostrzenia przy przekraczaniu granic przez turystów. Podróżni mieli obowiązek przedstawiania certyfikatu szczepień przeciwko Covid-19. Ci, którzy byli niezaszczepieni, musieli okazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego.

Po ponad dwóch latach ograniczeń Tunezja podjęła decyzję o całkowitym otwarciu granic. Od 1 grudnia nie ma już obowiązku posiadania zaświadczenia o szczepieniu czy negatywnego testu na koronawirusa.

Zmianie ulegną również obostrzenia na miejscu. Maseczki muszą nosić wyłącznie osoby, u których występują objawy infekcji.

Zobacz także: Tunezja: 8 miejsc, które warto zobaczyć

Tunezja: popularne miejsce na wakacje

O czym warto pamiętać przed podróżą do Tunezji? Należy mieć wyrobiony paszport - dokument ten powinien mieć datę ważności nie krótszą niż trzy miesiące od terminu planowanego powrotu z wakacji. Nie trzeba natomiast posiadać wizy uprawniającej do wjazdu na teren Tunezji.

Które kurorty są najpopularniejsze w Tunezji? Numerem jeden jest Hammamet. Największą atrakcją tego miejsca, oprócz pól golfowych i ciągnącej się kilometrami złocistej plaży, są dwie medyny – stara (historyczna) i nowa (nowoczesna). Do kurortu przyciągają też luksusowe hotele zapewniające wypoczynek na bardzo wysokim poziomie.

Dużą popularnością cieszy się również Sousse. To nie tylko jedno z najważniejszych tunezyjskich centrów turystycznych oraz pełne temperamentu miasto z bogatą historią. Warto wybrać się na spacer po medynie (widniejącej na liście UNESCO) i odwiedzić egzotyczny targ (suk), na którym można się potargować o wszystko. Obowiązkowym punktem odwiedzin powinien być Wielki Meczet oraz ribat stanowiący jedną z ważniejszych budowli architektury islamskiej.

Wśród kompleksów hotelowych turyści chętnie wybierają również te w miejscowości Monastir zajmującej niewielki skalisty półwysep. Wzdłuż złocistych plaż ciągną się kompleksy hotelowe, niedaleko znajduje się też przystań dla jachtów oraz pola golfowe.

Źródło: RadioZET.pl/gov.uk, fly.pl

loader