Zamknij

Po ulewie zapadła się jezdnia w Nowym Jorku. Powstała gigantyczna dziura [FOTO]

21.07.2022 09:40

Na skutek ulewnych deszczy, jakie w ostatnim czasie nawiedziły Nowy Jork, w dzielnicy Bronx zapadła się jezdnia. Powstała gigantyczna dziura o długości ponad 15 metrów. Do sieci trafiły zdjęcia.

Po ulewie zapadła się jezdnia w Nowym Jorku. Powstała gigantyczna dziura
fot. HUBERT MATYS/REPORTER/EASTNEWS

Jak podaje portal tvn24.pl, dziura w jezdni pojawiła się w poniedziałek w nowojorskiej dzielnicy Bronx, a dokładniej na Morris Park wzdłuż alei Radcliff i Avenue. Zauważono ją ok. godziny 16.15 czasu lokalnego. 

Zobacz także: Kilkaset osób utknęło w pociągu w 40-stopniowym upale. Nie działała klimatyzacja, wybijali szyby 

USA. Po ulewie zapadła się jezdnia w Nowym Jorku. Powstała gigantyczna dziura 

Nowojorska straż pożarna poinformowała, że dziura ma ponad 15 metrów długości, 4,5 metra szerokości oraz około 6 metrów głębokości. Była na tyle duża, że wpadła w nią zaparkowana wzdłuż chodnika furgonetka. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Bogu dzięki, że nikt nie ucierpiał! - napisał na Twitterze burmistrz Nowego Jorku Eric Adams.

"The New York Times" podaje, że wyrwa uszkodziła magistralę wodociągową. W efekcie kilkadziesiąt pobliskich domów nie miało wody. W większości gospodarstw dostęp do wody przywrócono we wtorek rano.

Zobacz także: Długie kolejki do odpraw i tłumy koczujących pasażerów. Chaos na lotniskach szybko nie zniknie?

Dochodzenie w sprawie głównej przyczyny zawalenia się jezdni jest w toku. Pogoda z pewnością mogła mieć w tym swój udział - powiedział Edward Timbers, rzecznik miejskiego wydziału ochrony środowiska.

Wcześniej nad północną częścią miasta przeszła gwałtowana ulewa, której towarzyszył silny wiatr. Doprowadziło to do opóźnień lotów i uziemienia samolotów na wszystkich trzech głównych lotniskach w regionie. Pogoda wpłynęła też na kursowanie metra na Górnym Manhattanie oraz Bronksie.

Po poniedziałkowych burzach w mieście oraz innych częściach regionu odnotowano wysokie temperatury. Weather Service wydał we wtorek rano ostrzeżenie dotyczące upałów dla południowo-wschodniego Nowego Jorku, południowego Connecticut i New Jersey.

loader

RadioZET.pl/PAP/nytimes.com/tvn24.pl