Zamknij

Polskie miasto docenione za granicą. Może zdobyć prestiżowy tytuł

25.01.2023 13:15

Trwa głosowanie w plebiscycie European Best Destination 2023. Warszawa jako jedyny polskie miasto walczy o prestiżowy tytuł najatrakcyjniejszego turystycznie miasta Europy. Na liście 20 nominowanych w konkursie znalazły się też m.in. Praga, Wiedeń, Kopenhaga czy Londyn. 

Warszawa
fot. Shutterstock

To już kolejna, 14. edycja konkursu organizowanego przez European Best Destination, czyli organizację turystyczną z siedzibą w Brukseli. Turyści z całego świata wybierają co roku spośród kilkudziesięciu kandydatów najatrakcyjniejsze turystycznie miasto Europy. Kto w tym roku zdobędzie prestiżowy tytuł? Wszystko zależy od wyników głosowania, które potrwa do 10 lutego – informuje portal Wirtualna Polska Turystyka. 

Zobacz także: CNN opublikowało listę miejsc, które warto odwiedzić w 2023 r. Polska na podium

Warszawa może zdobyć tytuł European Best Destination 2023

W tym roku Polacy mogą być dumni, ponieważ Warszawa znalazła się w gronie 20 miast walczących o zwycięstwo w konkursie. Za co doceniono naszą stolicę?

European Best Destination określiło Warszawę jako miasto, które wymyka się wszelkim stereotypom. "Stolica Polski ma niezwykłą historię, a jednocześnie jest dynamicznym i nowoczesnym miastem. Emanuje energią, zaskakuje i zachwyca tych, którzy zdecydują się ją odwiedzić" – napisano na stronie organizatora konkursu.

Twórcy zestawienia docenili również największe polskie miasto za położenie, w sercu Europy, dzięki czemu jest idealnym punktem na weekendowy wyjazd. Podkreślono przy tym, że turyści mogą czuć się podczas pobytu bezpiecznie. 

Na liście miejsc wartych zobaczenia w Warszawie wymieniono Stare Miasto, które wraz z Zamkiem Królewskim figuruje na liście UNESCO. Wskazano także na nowoczesne muzea, galerie sztuki, a także dużą liczbę ciekawie zaprojektowanych terenów zielonych.

Stolica Polski walczy z 20 miastami. Głosowanie do 10 lutego

Warszawa walczy o tytuł European Best Destination z 20 miastami. Konkurentami polskiej stolicy są: Wiedeń (Austria), Praga (Czechy), Veszprem (Węgry), Cittadella (Włochy), Kopenhaga (Dania), Faial (Portugalia), Londyn (Wielka Brytania), Grenoble Aples (Francja),  Ascona-Locarno (Szwajcaria), Toledo (Hiszpania), Porto Santo (Portugalia), Rodos (Grecja), Mannheim (Niemcy), Milos (Grecja), Ateny (Grecja), Tossa de Mar (Hiszpania), Soller (Hiszpania), Essen (Niemcy) oraz Delft (Holandia).

O wynikach konkursu zadecydują internauci z całego świata. W plebiscycie mogą głosować także warszawiacy.

Co zrobić, aby oddać głos na stolicę Polski? Należy wejść na stronę www.glosujnawarszawe.pl, odszukać na liście Warszawę i kliknąć odpowiednie zdjęcie. Tam należy podać jedynie imię i nazwisko oraz adres mailowy. Warto podkreślić, że każdy może oddać maksymalnie jeden głos dziennie.

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka

Kraków - Wawel
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock