Zamknij

Wizz Air uruchomi rekordowo długie połączenie. Loty wystartują jeszcze w tym roku

12.01.2023 12:34

Wizz Air jeszcze w tym roku wystartuje z najdłuższą trasą w historii. Będą to loty z Mediolanu do Abu Zabi. Odległość między dwoma lotniskami wynosi 4719 kilometrów, a podróż samolotem potrwa 7 godzin i 20 minut. Połączenie jest już dostępne w systemie rezerwacyjnym węgierskiej linii. 

Wizz Air - pasażerowie wchodzący do samolotu
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie Wizz Air wprowadza sporo zmian w swoich rozkładach lotów. Jedną z nich jest informacja, że wycofuje się z lotniska w Rzeszowie – ostatnie rejsy odbędą się pod koniec marca. Jednocześnie węgierska linia w styczniu zawiesi trzy połączenia z Polski – ze Szczecina do Bergen, z Lublina do Oslo oraz z Poznania do Paryża (ostatni lot 27 stycznia). 

Teraz przyszła pora na dobre informacje. Wizz Air w sezonie letnim uruchomi najdłuższe połączenie w historii. Podróż niskobudżetowym przewoźnikiem potrwa prawie 7,5 godziny. 

Wizz Air uruchamia rekordowo długą trasę do Abu Zabi

Jak informuje portal Simple Flying, loty z portu Mediolan-Malpensa do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystartują 24 lipca i będą realizowane przez siedem dni w tygodniu. Do obsługi tych rejsów zostaną wykorzystane samoloty typu Airbus A321neo.

Odległość między lotniskiem we Włoszech a ZEA wynosi 4719 kilometrów. Trasa ta jest o niemal 500 kilometrów dłuższa niż dotychczasowy lider zestawienia, czyli połączenie z Wiednia do Abu Zabi (4244 kilometry). Dla porównania prawie taka sama odległość jest z Dublina do Bostonu.

Według firmy analitycznej Cirium średnia odległość trasy Wizz Air to ok. 1539 kilometrów.

Zobacz także: Nowa trasa Wizz Air z Warszawy. Od maja polecimy w ciepłe miejsce w Europie

Wrażenie robi też czas lotu. Z Mediolanu samoloty będą startować o godz. 10.50, z lądowaniem w Abu Zabi o godz. 19.25 lokalnego czasu (czas lotu to 6 godzin i 35 minut). Rejs powrotny będzie jednak dłuższy – potrwa 7 godzin i 20 minut. Wylot z ZEA zaplanowano na godz. 20.10 lokalnego czasu, a lądowanie w Mediolanie o godzinie 1.30.

Warto wspomnieć, że w zestawieniu najdłuższych tras Wizz Aira widnieją aż trzy połączenia z naszego kraju. Jak podaje Simple Flying, na 4. miejscu jest trasa z Katowic do Abu Zabi (czas lotu 6 godzin i 10 minut, odległość 4203 km), na 7. miejscu z Krakowa do Abu Zabi (czas lotu 6 godzin i 5 minut, 4137 kilometrów,) a na 9. pozycji - rejsy z Warszawy na Teneryfę (6 godzin i 5 minut, 4097 kilometrów). W pierwszej dziesiątce rankingu najdłuższych tras znajdują się jedynie te powyżej odległości 4024 kilometrów. 

Źródło: Simple Flying, Wizz Air

loader