Zamknij

Wizz Air planuje rewolucyjną usługę. Chce wprowadzić abonament na tanie loty

23.01.2023 10:54

Linia lotnicza Wizz Air prawdopodobnie przymierza się do wprowadzenia rewolucyjnej usługi. Chodzi o miesięczny abonament, dzięki któremu pasażerowie mogliby latać w stałej cenie na określonej trasie. Jak podaje portal Fly4free, o takich planach może świadczyć podpisanie umowy z hiszpańską firmą Caravelo, która specjalizuje się w programach subskrypcyjnych u przewoźników. 

Wizz Air - pasażerowie
fot. Shutterstock

O pomyśle wprowadzenia przez linię Wizz Air "biletów miesięcznych" było już głośno w 2019 roku. Węgierska linia informowała wtedy o planach wprowadzenia WIZZ Pass – usługi, w ramach której pasażerowie za stałą miesięczną opłatą mogliby latać raz w miesiącu. Pomysł był wtedy na wstępnym etapie, a z powodu wybuchu pandemii został zepchnięty na dalszy plan. Informacje sprzed kilku dni mogą jednak wskazywać, że węgierska linia ponownie rozważa tę usługę. 

Wizz Air. Będzie abonament na tanie loty?

Jak informuje portal Fly4free, Wizz Air podpisał w minionym tygodniu umowę na „opracowanie i wprowadzenie innowacyjnej usługi” z hiszpańską firmą Caravelo. To jeden z największych ekspertów w Europie, jeśli chodzi o programy subskrypcyjne dla linii lotniczych.

W tej chwili nie są znane szczegóły. W komunikacie prasowym podano jednak, że nowa usługa zostanie ogłoszona w momencie, gdy będzie gotowa.

– Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy wybrani przez Wizz Aira do rozwijana tego nowego produktu i współpracy z nimi. Wizz Air to innowacyjna linia i najlepszy dowód na zainteresowanie brązy lotniczej naszymi produktami – komentuje Inaki Uriz, prezes Caravelo.

Chociaż na efekty tej współpracy pewnie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, nowa usługa miesięcznych abonamentów brzmi bardzo ciekawie.

Zobacz także: Wizz Air podnosi ceny dodatkowych usług. Pasażerowie nie będą zadowoleni

Miesięczny abonament w Wizz Air. Jak miałoby to wyglądać?

O tym, jak miałaby działać usługa WIZZ Pass, przewoźnik informował w 2019 roku. Zgodnie z przekazanymi wówczas informacjami osobom z wykupioną usługą ma przysługiwać jeden lot w miesiącu na danej trasie. 

W komunikacie podano, że propozycja nie zawiera żadnych dodatkowych usług, jak np. możliwość zabrania większego bagażu czy pierwszeństwo wejścia na pokład (chętni będą musieli te usługi dokupić osobno). 

Oferta abonamentu w Wizz Air skierowana ma być przede wszystkim do ludzi pracujących za granicą, którzy często podróżują. Dla nich największym plusem może być obietnica stałej ceny za przelot – rezerwując bilety, nie będą się musieli martwić o to, że na danej trasie lot będzie kilka razy droższy niż miesiąc wcześniej. To, jak rzeczywiście będzie wyglądała nowa usługa węgierskiego przewoźnika i kiedy ostatecznie wejdzie w życie, dowiemy się z pewnością w najbliższym czasie. 

Źródło: Fly4free

loader