Zamknij

Wizz Air zamyka kolejne trasy z Polski. Połączenia znikną wcześniej, niż planowano

11.01.2023 12:17

Wizz Air rozpoczyna kolejne cięcia w siatce lotów. Węgierski przewoźnik jeszcze w tym miesiącu zawiesi trzy połączenia z Polski. Zmiany zostaną wprowadzone dwa miesiące wcześniej, niż pierwotnie zakładano. 

Wizz Air, pasażerowie
fot. Shutterstock

Wizz Air w grudniu minionego roku zaktualizował swój rozkład lotów. Jak wówczas informowaliśmy, linia zapowiedziała skasowanie aż 20 połączeń z Polski. Większość tych tras miała być dostępna do marca 2023 roku. Teraz okazuje się, że niektóre z nich znikną jeszcze pod koniec stycznia. Zmniejszona zostanie też częstotliwość innych lotów w zimowej siatce. 

Wizz Air tnie siatkę lotów. Zamknie 3 trasy z Polski

Jak informuje portal Fly4free, największe zmiany dotyczą trzech tras z polskich lotnisk. Chodzi o połączenia ze Szczecina do Bergen (ostatni lot odbędzie się 29 stycznia), z Lublina do Oslo (rejsy dostępne tylko do 21 stycznia) oraz z Poznania do Paryża (ostatni lot 27 stycznia)

Nie są to jednak jedyne cięcia w rozkładzie. Od 6 lutego do 25 marca Wizz Air zmniejszy też częstotliwość lotów na trasie z Gdańska do Alesund w Norwegii - z 4 do 3 rejsów tygodniowo.

Węgierski przewoźnik zamyka trasy nie tylko realizowane z Polski, ale też z innych europejskich krajów. Pod koniec stycznia Wizz Air planuje zawiesić  m.in. loty z Bukaresztu do Wiednia, z Dortmundu do Rygi czy z Rzymu do Tallina. Włoskie lotnisko Fiumicino ucierpi najmocniej, tracąc łącznie trzynaście popularnych rotacji. 

Zobacz także: Ryanair znów każe pasażerom dopłacać do kupionych już biletów. Powodem wzrost podatku lotniczego

Wizz Air całkowicie wycofuje się z Rzeszowa

Przypomnijmy, że w grudniu Wizz Air poinformował o wycofaniu się z lotniska w Rzeszowie. Ostatni rejs z Jasionki zostanie zrealizowany 25 marca 2023 roku.

Anna Robaczyńska z biura prasowego niskokosztowego przewoźnika wyjaśniła, że przyczyną podjęcia takiej decyzji było małe zainteresowanie tym połączeniem. "Linia jest zaangażowana w rozbudowę siatki połączeń, oferując konsumentom jak najwięcej niskokosztowych taryf, kiedy i gdziekolwiek jest na to popyt, koncentrując się na trasach, które okazują się bardziej popularne wśród klientów".

Obecnie z rzeszowskiego portu Wizz Air oferuje rejsy wyłącznie do Eindhoven oraz Luton. Połączenia te będą realizowane do końca rozkładu zimowego. 

Źródło: Fly4free, Pasazer.com

loader