Zamknij

Wizz Air zawiesza loty z Polski i zmniejsza częstotliwość rejsów na kilku trasach. Duże zmiany dla pasażerów

17.11.2022 10:09

Tanie linie Wizz Air wprowadziły zmiany do swojego zimowego rozkładu lotów. Niskokosztowy przewoźnik zawiesił osiem tras z Polski, a ponadto zmniejszył częstotliwość niektórych połączeń. Są też dobre wiadomości.

Wizz Air zawiesza loty z Polski i zmniejsza częstotliwość rejsów na kilku trasach. Duże zmiany dla pasażerów
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

W październiku informowaliśmy, że Wizz Air tnie siatkę połączeń. Niskokosztowy przewoźnik usunął ze swojego systemu rezerwacyjnego kilkanaście tras, a także skasował kilka lotnisk, na które latał m.in. Polski. Mowa tu o portach w Belfaście, Cagliari, Narvik, Menorce, Saarbrucken oraz Skelleftea. 

Okazuje się, że na tym nie koniec. Portal podroze.gazeta.pl, powołując się na AeroRoutes, podał, że w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku, z siatki Wizz Air zniknęło kilkadziesiąt połączeń. Wiele zmian objęło też Polskę.

Wizz Air zawiesza loty z Polski i zmniejsza częstotliwość rejsów na kilku trasach

W zimowym rozkładzie lotów Wizz Aira zabrakło ośmiu tras realizowanych z Polski. Od 30 października 2022 roku do 25 marca 2023 r. pasażerowie nie będą mogli polecieć z Katowic na lotniska Sztokholm-Skavsta i Stavanger, a także z Poznania i Wrocławia do Oslo Torp.

3 listopada natomiast zawieszona została trasa z Wrocławia na Lanzarote. Z kolei od 6 listopada nie można już latać z Gdańska do Gothenburga i Liverpoolu. Jest też dobra wiadomość, bo oba te połączenia wrócą już za miesiąc, a dokładniej 12 grudnia. Ponadto na kilka tygodni (począwszy od 7 listopada) wstrzymano trasę z Krakowa do Reykjaviku.

Zobacz także: Ten kraj bije rekordy popularności. Większa liczba turystów niż przed wybuchem pandemii

Na tym jednak nie koniec zmian. Na niektórych trasach z Polski w sezonie zimowym zmniejszona została częstotliwość rotacji. Wizz Air rzadziej będzie wykonywał rejsy na trasie Gdańsk - Alesund (99 zamiast 105 lotów), Katowice - Dortmund (183 zamiast 209), Szczecin - Oslo Torp (41 zamiast 46) oraz Warszawa - Paryż (136 zamiast 147 rejsów). Ponadto zmniejszono też częstotliwość lotów realizowanych z lotniska Londyn Luton. Rzadziej wykonywane będą rejsy z Wielkiej Brytanii m.in. do Gdańska, Krakowa, Wrocławia oraz do Warszawy.

Jest też pozytywna wiadomość

Są też dobre informacje. Wizz Air zimą będzie częściej latał z Warszawy do Tel Awiwu. Do końca sezonu na tej trasie ma wykonać 121 rejsów zamiast planowanych 90.

Warto też wspomnieć, że na początku listopada Wizz Air ogłosił 4 nowe trasy z Polski. Od stycznia 2023 r. pasażerowie będą mogli polecieć z Gdańska, Poznania oraz Krakowa do Werony we Włoszech i Malagi w Hiszpanii.

Zobacz także: UE podjęła ważną decyzję w sprawie Chorwacji. Turystom będzie podróżowało się łatwiej

Wizz Air ma 38 baz w 16 krajach, z czego pięć w Polsce: w Katowicach, Krakowie, Warszawie, we Wrocławiu i w Gdańsku. Przewoźnik obsługuje flotę 160 samolotów typu Airbus A320 i A321. Z Polski linia oferuje loty z 11 lotnisk. Przewoźnik jest notowany na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.

loader

RadioZET.pl/podroze.gazeta.pl/pasazer.com