Zamknij

Wraca popularna trasa kolejowa z Polski. Turyści skorzystają z niej już w grudniu

29.11.2022 15:07

Już pod koniec grudnia pasażerowie będą mogli dostać się pociągiem z Polski w Tatry Słowackie. Przywrócone bowiem zostanie połączenie, które funkcjonowało latem. Zobaczcie, jak dokładnie przebiega ta trasa.

Poprad
fot. Shutterstock

Jeżeli myśleliście o tym, aby w niedalekiej przyszłości wybrać się w Tatry Słowackie, mamy dla was doskonałą wiadomość. Już 31 grudnia na tory w Polsce powróci pociąg, który będzie woził pasażerów właśnie w tym kierunku.

Połączenie Muszyna-Poprad działało już latem, a teraz zostanie wznowione. Będzie można z niego skorzystać do lutego 2023 roku. Poznajcie szczegóły tej trasy.

Zobacz także: Ta nowa trasa PKP Intercity może być hitem. Ruszy już 11 grudnia

Wraca popularna trasa kolejowa z Polski w Tatry Słowackie

Jak podaje portal Wirtualna Polska Turystyka, pociąg z Muszyny do Popradu kursował już od 4 czerwca do 4 września. I co ciekawe, cieszył się dużym zainteresowaniem - miejsca były zwykle w pełni zajęte. Dlatego też ku uciesze turystów już niebawem wróci na tory.

Połączenie zostanie przywrócone już 31 grudnia i będzie można z niego skorzystać do końca lutego 2023 roku. Będzie ono biegło przez takie miejscowości jak Plavec, Stara Lubovna, Podolinec, Spiska Bela, Keżmarok i Studeny Potok. Skład będzie rozpoczynał trasę w Muszynie, która znajduje się przy granicy polsko-słowackiej, a bieg będzie kończył w Popradzie. Z tego słowackiego miasta rozpościera się przepiękny widok na Tatry.

Z Polski pociąg będzie wyjeżdżał o godz. 10 i 17:56, a wracać ze Słowacji będzie o godz. 7:29 oraz 15:29. Warto dodać, że jeździć nim będzie można w weekendy. Podróż będzie trwała ok. 1,5 h. Warto dodać, że sama przejażdżka dostarcza turystom niesamowitych doznań - po drodze bowiem rozpościerają się piękne górskie widoki.

Wybierzecie się na taką wycieczkę?

Źródło: WP Turystyka

loader
Jaworzno
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock