Zamknij

Babia Góra widziana z odległości 150 km. Niezwykłe ujęcie z Gliwic obiegło sieć

22.02.2022 11:13

Na facebookowym profilu "From the Sky" pojawiła się fotografia, która pokazuje jedną z gliwickich dzielnic na tle majaczącej z tyłu Babiej Góry. Warto dodać, że malowniczy szczyt znajduje się ok. 150 km od miejsca, w którym zostało zrobione zdjęcie. Nic więc dziwnego, że praca zachwyciła internautów.

Babia Góra
fot. Shutterstock

Polskie góry przyciągają uwagę nie tylko miłośników wędrówek i sportów zimowych, ale też pasjonatów fotografii. Zarówno Tatry, Beskidy, jak i Karkonosze są częstym bohaterem zdjęć profesjonalnych artystów. Niedawno pisaliśmy o tym, że furorę w sieci wywołała fotka Tatr widzianych z odległości 200 km - aż z Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Teraz w internecie pojawiło się zdjęcie, na którym widać jedną z dzielnic Gliwic na tle bajkowej Babiej Góry. "Super ujęcie" - piszą internauci, a wy musicie je zobaczyć.

Babia Góra widziana z odległości 150 km. Niezwykłe ujęcie z Gliwic obiegło sieć

Na facebookowej stronie "From the Sky", którą prowadzi licencjonowany pilot drona, pojawiła się niezwykła fotografia Babiej Góry. Popularny masyw górski sięgający 1725 m n.p.m. uchwycono tu z odległości ok. 150 km.

Wierzchołek leżący w Beskidach Zachodnich stanowi na tym zdjęciu tło dla jednej z gliwickich dzielnic. Trzeba przyznać, że taki miejski krajobraz uchwycony na tle majestatycznych gór wygląda niesamowicie.

Gliwicka Ostropa z widokiem na Babią Górę - czytamy w podpisie tego wpisu.

Pod pracą artysty kryjącego się za stroną "From the Sky" posypały się same pozytywne komentarze. Fani gór i pięknych ujęć nie mogą się napatrzyć na to, co widzą na tej fotografii.

Super ujęcie.
 
Pięknie.
 
Wow, ale ujęcie! - piszą.

A wam jak się podoba taki kadr?

Przypominamy, że Babia Góra to poza Tatrami najwyższy szczyt w Polsce i drugi co do wybitności. Zaliczana jest do Korony Gór Polski i przyciąga rocznie setki turystów. Chcą oni nie tylko wędrować jej malowniczymi szlakami, ale też sprawdzić swoje umiejętności, gdyż słynie ona z kapryśnych, ciągle zmieniających się warunków pogodowych.

Źródło: Facebook/From the Sky

loader