Zamknij

Bajkowe nagranie z zimowych Karkonoszy podbija sieć. Aż trudno uwierzyć, że w Polsce jest tyle śniegu

01.03.2022 12:14

Karkonoski Park Narodowy na swoim facebookowm profilu pochwalił się nagraniem, jakie wykonał w niedzielę w górach Rafał Kotylak. Mężczyzna, który specjalizuje się w fotografii krajobrazowej, nagrał film pokazujący Karkonosze przysypane ogromną ilością śniegu. Aż trudno uwierzyć, że taką zimową krainę można zobaczyć na własne oczy na południu Polski.

Karkonosze pod śniegiem
fot. Shutterstock

Polskie góry zachęcają nie tylko miłośników sportów zimowych czy wędrówek po szczytach, ale też tych, którzy kochają fotografię krajobrazową. Tatry, Bieszczady czy Karkonosze są częstymi bohaterami pięknych zdjęć wykonanych przez profesjonalistów.

Jakiś czas temu pisaliśmy o fotografii, na której uchwycono jednocześnie Giewont, Kasprowy Wierch i Babią Górę - błyskawicznie rozeszła się ona po sieci. Teraz furorę w internecie robi nagranie wykonane przez Rafała Kotylaka, a udostępnione również przez Karkonoski Park Narodowy. Widać na nim Karkonosze pod grubą warstwą śniegu. Trudno uwierzyć, że już niebawem w Polsce będzie wiosna. Ten krajobraz zupełnie na to nie wskazuje.

Bajkowe nagranie z zimowych Karkonoszy podbija sieć. Aż trudno uwierzyć, że w Polsce jest tyle śniegu

Na facebookowej stronie Karkonoskiego Parku Narodowego udostępniono nagranie, na którym widać Karkonosze skąpane w śniegu. Wideo zostało zrobione przez Rafała Kotylaka, który specjalizuje się w fotografii krajobrazowej.

W materiale możemy podziwiać Śnieżne Kotły przykryte efektowną warstwą białego puchu. Te polodowcowe kotły zlokalizowane w Karkonoszach są świetnym punktem widokowym, z którego można wypatrzyć wiele majestatycznych pasm górskich w Polsce.

Tu jak człowiek trafi okienko, robi się niesamowicie pięknie. Okno trwało 10 minut - napisał pod postem sam autor nagrania.

Wideo doczekało się setek reakcji i wielu komentarzy zachwyconych internautów. Część z nich nie dowierza, że taki krajobraz zimą można spotkać w Polsce. Zobaczcie, co takiego pisali pod materiałem zamieszczonym przez Karkonoski Park Narodowy w mediach społecznościowych.

Zachwycają o każdej porze roku.
 
Kocham to miejsce.
 
Jak pięknie - piszą.

A wam jak podoba się ta sceneria?

Przypominamy, że Śnieżne Kotły położone są w zachodniej części Karkonoszy między Wielkim Szyszakiem (1509 m n.p.m.) a Łabskim Szczytem (1471 m n.p.m.). Składają się one z dwóch cyrków lodowcowych - od zachodu Małego Śnieżnego Kotła i od wschodu Wielkiego Śnieżnego Kotła, oddzielonych skalistą grzędą. Głębokość Małego Śnieżnego Kotła wynosi ok. 300 m, a wysokość ścian skalnych dochodzi do 100 m. Jego dno leży na wysokości ok. 1175 m n.p.m. Głębokość Wielkiego Śnieżnego Kotła wynosi ok. 250 m, a wysokość ścian osiąga 150 m. Dno kotła leży na wysokości ok. 1245 m n.p.m.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Źródło: Karkonoski Park Narodowy/Facebook

loader