Zamknij

Niezwykłe zdjęcie burzy w Beskidzie Żywieckim obiegło sieć. Internauci: "Piękne i przerażające"

23.08.2022 08:51
Burza w górach
fot. Shutterstock (zdj. poglądowe)

Przetaczające się w ostatnim czasie przez nasz kraj burze dają możliwość obserwowania niesamowitych widoków. Te z kolei są uwieczniane na wielu zdjęciach i nagraniach, które błyskawicznie rozchodzą się po sieci. Tak było w przypadku oberwania chmury, jakie zarejestrowano w Beskidzie Żywieckim. Internauci są jednocześnie zachwyceni i przerażeni tym fenomenem.

W ostatnich dniach w Polsce rozwijają się intensywne burze, którym towarzyszą liczne wyładowania atmosferyczne i ulewne opady deszczu. Alerty i ostrzeżenia dotyczą niemal każdej części kraju - jednak najbardziej napięta sytuacja dotyczy wybrzeża i polskich gór.

Jeżeli przebywacie obecnie na południu kraju i wybieracie się na szlaki, koniecznie sprawdzajcie ostrzeżenia. Regularnie są one wydawane dla Tatr, ale też dla innych pasm. Ostatnio potężna burza nawiedziła rejon Beskidu Żywieckiego. Tutejsze oberwanie chmury udało się uchwycić na zdjęciu, a to z kolei bardzo szybko rozeszło się po sieci. Internauci są jednocześnie zachwyceni, ale i zaniepokojeni tym widokiem.

Burza w Beskidzie Żywieckim. Niezwykłe zdjęcie obiegło sieć

Kilka dni temu przez Beskid Żywiecki przetoczyła się potężna burza. Towarzyszyło jej oberwanie chmury, które udało się uchwycić na spektakularnym zdjęciu. Zjawisko sfotografował Dominik Adamczyk, który następnie zamieścił swoją pracę na Facebooku.

Zdjęcie, choć nieco podrasowane przez samego autora, przedstawia ścianę wody lejącej się na zabudowania miejscowości Łodygowice. W tle z kolei widać majestatyczne wierzchołki gór.

Praca trafiła na grupę "Sieć Obserwatorów Burz" na Facebooku. I doczekała się wielu reakcji. Internauci nie tylko zaczęli udostępniać ją dalej, ale też masowo ją komentują. Część jest zachwycona widokiem, ale są też tacy, którzy są nim przerażeni.

Piękne i przerażające.

 

Potęga natury... Rozwścieczonej natury...

 

Mżawka - piszą.

A jak wam się podoba?

Przypominamy, że w najbliższych dniach w całej Polsce mają być notowane kolejne wysokie temperatury. Podczas upałów mogą też rozwijać się burze, które są szczególnie niebezpieczne na szlakach górskich czy nad morzem. Zwracajcie uwagę na komunikaty wydawane przez odpowiednie instytucje.

Źródło: Onet Podróże/Facebook