Zamknij

Tam Polacy najchętniej planują długi weekend listopadowy. Gdzie będą największe tłumy turystów?

19.10.2022 12:15

Długi weekend listopadowy zbliża się wielkimi krokami. Jeden dodatkowy dzień wolny od pracy, w tym przypadku 11 listopada, jest dla wielu Polaków doskonałą okazją na zorganizowanie sobie urlopu. Okazuje się, że spora część osób planuje urlop w kraju i, co nie jest zaskoczeniem, wybiera najchętniej górskie miejscowości. Gdzie można spodziewać się największej liczby turystów i ile trzeba zapłacić za wyjazd w okresie długiego weekendu w listopadzie? 

Zakopane, turyści na Krupówkach
fot. Marek Dybas/Reporter/East News

Długi weekend listopadowy 2022 to doskonała okazja, aby wypocząć. Część osób decyduje się w tym terminie na wyjazd za granicę, inni organizują sobie pobyt w Polsce. W tym roku dużej liczby turystów można spodziewać się w najbardziej popularnych miejscowościach w górach, jak również w największych polskich miastach. Wirtualna Polska, powołując się na dane z portalu Nocowanie.pl, wskazała najchętniej wybierane miejscówki na zbliżający się weekend listopadowy.

Długi weekend listopadowy. Te miejscowości są najpopularniejsze

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki na weekend w listopadzie, to raczej nie ma zakończeń. Większość Polaków swój jesienny wyjazd chce spędzić w górach. Turyści z naszego kraju chętnie wybierają Tatry, Karkonosze oraz Bieszczady. Co ciekawe, Wetlina jest częściej wybierana niż Szklarska Poręba, która do tej pory niemal zawsze trafiała do ścisłej czołówki rankingów.

Sporo Polaków decyduje się również na urlop w miastach, szczególnie w tych największych i najbardziej popularnych. Ulubionym celem na city break w Polsce są m.in. Warszawa, Kraków czy Wrocław. 

Oto pełna lista 10 najchętniej wybieranych miejscowości w Polsce na długi weekend listopadowy. Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z dnia 18 października 2022 r.

  1. Zakopane
  2. Karpacz
  3. Wetlina
  4. Szklarska Poręba
  5. Szczawnica
  6. Kraków
  7. Białka Tatrzańska
  8. Warszawa 
  9. Wrocław
  10. Poznań

Ile kosztuje długi weekend listopadowy w Polsce?

Ceny za nocleg cały czas idą w górę. Ma na to wpływ fakt, że wiele hoteli zdecydowało się podnieść stawki z powodu wysokich cen energii i coraz wyższych kosztów utrzymania obiektów. Mimo wszystko ceny dla turystów będę niższe niż w głównym sezonie, czyli w okresie wakacyjnym.

Jak podaje WP Turystyka, powołując się na dane portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w długi weekend listopadowy zaczynają się już od 70 zł za osobę. Podczas wakacji było to ok. 90-120 zł, czyli kilkadziesiąt złotych drożej.

Popularne rodzinne wyjazdy

Raport portalu Nocowanie.pl pokazuje też, że na wyjazd na weekend w listopadzie najczęściej decydują się zorganizowane grupy osób. Są to przede wszystkim rodziny z dziećmi, które stanowią około 20 proc. wszystkich turystów.

Osoby starsze i pary to obecnie 40 proc. wyjeżdżających (dla porównania w ciągu ostatnich trzech miesięcy było to tylko 23 proc. turystów).

Takie dane prezentują się dość optymistyczne. Okazuje się, że mimo szalejącej inflacji turyści chcą spędzić nadchodzący długi weekend poza domem i już planują urlopy. 

Źródło: Wirtualna Polska/Nocowanie.pl

Kaszuby
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/ na zdj. Kaszuby