Zamknij
Kaszuby
  • Kaszuby
  • Puszcza Piska, Mazury
  • Jezioro Gopło
  • 5 Zobacz
fot. Shutterstock/ na zdj. Kaszuby

Zbliża się sezon długich weekendów. Część osób planuje krótki urlop za granicą, inni spędzą wolny czas w Polsce. Dla tych drugich z pewnością nie zabraknie niezwykłych miejsc na wypoczynek – nasz kraj obfituje w urokliwe zakątki idealne na wiosenny urlop. Oto 5 miejsc, które sprawdzą się na długi weekend w Polsce.

Jak Polska długa i szeroka, tak miejsc na spędzenie długiego weekendu w naszym kraju jest naprawdę wiele. Skoro przyszła wiosna, a wraz z nią kilka terminów pozwalających na dłuższy wyjazd (m.in. Wielkanoc czy majówka), warto już teraz zastanowić się, jaki kierunek obrać.

W naszym kraju znajdzie się coś zarówno dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, w tym pieszych wędrówek, rowerów, kajaków, jak i miłośników bardziej leniwych form spędzania czasu na łonie natury.

Można wybierać spośród miejsc popularnych wśród Polaków, jak na przykład Półwysep Helski, albo też tych mniej zatłoczonych, często pomijanych na turystycznej mapie, jak Puszcza Piska czy Kaszuby. Portal Travelist przygotował 5 ciekawych propozycji na długi weekend w Polsce.