Zamknij

Największy hotel w Polsce szykuje się na przyjazd gości. Kiedy otwarcie gigantycznego obiektu w Pobierowie?

27.05.2022 12:54

Hotel Gołębiewski w Pobierowie, największy obiekt hotelowy w Polsce, przygotowuje się na przyjazd gości. Chociaż prace przy budowie nadal trwają, już docierają nieoficjalne informacje o dacie otwarcia tego gigantycznego obiektu. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", hotel chce przyjąć pierwszych gości już w połowie czerwca. 

Hotel Gołębiewski w Pobierowie
fot. Andrzej Szkocki/Polska Press/East News

Hotel sieci Gołębiewski od początku wzbudza ogromne kontrowersje – ze względu na swoje rozmiary i miejsce budowy. Gigantyczny obiekt powstał w Pobierowie na 30-hektarowej działce po byłej jednostce wojskowej. Do Morza Bałtyckiego w linii prostej jest zaledwie 150 metrów. Jak informowaliśmy w 2019 roku, by móc rozpocząć tę inwestycję, konieczne było wycięcie 1,5 tys. drzew z pobliskiego lasu

Mimo początkowych problemów z budową tego hotelu, prace w ostatnim czasie mocno przyspieszyły. Okazuje się, że ogromny obiekt nad Bałtykiem ma otworzyć się na gości już w połowie czerwca. 

Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Znamy datę otwarcia obiektu

W nowym hotelu w Pobierowie będzie dostępnych 1,2 tysiąca pokoi, w których zmieści się ponad 3 tys. gości hotelowych. Sama recepcja będzie miała aż 16 stanowisk do obsługi klientów. Na terenie obiektu powstało też kilka restauracji, dyskoteka, sale kinowe, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, korty tenisowe oraz część basenowa ze zjeżdżalniami i jacuzzi. Tak dużo liczba atrakcji i udogodnień ma przyciągać turystów przez cały rok, nie tylko latem.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", obecnie na terenie hotelu pracuje niemal 500 osób, w tym 40 sprzątaczek, które codziennie przygotowują kolejne pokoje.

Kiedy gigantyczny Hotel Gołębiewski w Pobierowie zostanie otwarty? "GW" podaje, że choć oficjalna data jeszcze nie padła, pierwsi goście będą mogli zawitać do obiektu prawdopodobnie za 3-4 tygodnie, czyli w pierwszej połowie czerwca.

Warto podkreślić, że obiekt nie od razu będzie czynny w całości. W pierwszej kolejności do użytku oddane zostanie tylko skrzydło zachodnie i część środkowa do 4. piętra włącznie (obiekt ma 11 kondygnacji), a także baseny wewnętrzne i 2 restauracje. 

Pierwotnie Hotel Gołębiewski miał być oddany do użytku już w 2020 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń konieczne było wstrzymanie prac na kilka miesięcy. 

Źródło: Gazeta Wyborcza, Fly4free

loader