Zamknij

Księżyc w pełni nad Kasprowym Wierchem. Niezwykłe zdjęcie obiegło sieć

21.03.2022 10:42

Na facebookowej stronie serwisu Tatromaniak pojawiło się bajkowe zdjęcie ostatniej pełni Księżyca. Tym razem udało się ją uchwycić nad Kasprowym Wierchem. Zobaczcie, jak prezentuje się tutejsze obserwatorium meteorologiczne na tle olbrzymiej tarczy naturalnego satelity Ziemi.

Kasprowy Wierch
fot. Shutterstock

Zdjęcia majestatycznych Tatr (a także innych polskich pasm górskich) mają szerokie grono fanów w internecie. Profesjonalni fotografowie chętnie obierają sobie za przedmiot prac bajkowe wierzchołki. Ostatnio pisaliśmy wam o tym, że pewien operator drona znany w sieci jako autor strony "From the Sky" uchwycił Tatry z odległości 250 km i zachwycił tym internautów.

Teraz z kolei na facebookowej stronie "Tatromaniaka" pojawiło się piękne ujęcie Kasprowego Wierchu na tle pełni Księżyca. Jego tarcza wychyla się znad Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW-PIB i robi ogromne wrażenie. Sami zobaczcie.

Księżyc w pełni nad Kasprowym Wierchem. Niezwykłe zdjęcie obiegło sieć

Kasprowy Wierch to jeden z najpopularniejszych szczytów nie tylko w Tatrach, ale też w całej Polsce. Osiąga wysokość 1987 m n.p.m. i jest celem wędrówek tysięcy ludzi w ciągu roku. Chętnie też odwiedzają go osoby, które chcą poszaleć na stokach lub też przejechać się koleją linową i popodziwiać widoki.

Ten tatrzański wierzchołek jest też bohaterem licznych zdjęć wykonanych przez profesjonalnych artystów. Ostatnio znów udało się uchwycić go w niezwykłej scenerii. Tym razem znajdujące się tutaj obserwatorium meteorologiczne sfotografowano na tle pełni Księżyca. Za pracę odpowiada Jakub Świst, a udostępniona została ona m.in. na facebookowej stronie serwisu Tatromaniak.

Zdjęcie doczekało się tysięcy reakcji, setek udostępnień i wielu komentarzy. Internauci są zachwyceni tym widokiem.

Bajeczne ujęcie.
 
Po prostu wow.
 
Genialne. Chciałabym zobaczyć to na żywo - piszą.

Co sądzicie o takiej fotce?

Źródło: Facebook/Tatromaniak

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader