Zamknij

Księżyc wyłaniający się zza szczytów Tatr. Niezwykłe zdjęcie z gór podbija sieć

27.05.2022 14:53
Księżyc wyłaniający się zza szczytów Tatr. Niezwykłe zdjęcie z gór podbija sieć
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/EASTNEWS

W sieci właśnie opublikowano wyjątkowe zdjęcie z gór, które natychmiast podbiło serca internautów. Na fotografii ujęty został Księżyc w fazie częściowego zaćmienia, który powoli wyłania się zza szczytów słowackich Tatr.

Tatry cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, a w sezonie można spotkać tam prawdziwe tłumy. Nie ma się zresztą co dziwić. Majestatyczne szczyty robią ogromne wrażenie nawet na osobach, które zazwyczaj preferują wypoczynek nad morzem. Tatry stały się również obiektem zainteresowań wielu fotografów, którzy przemierzają górskie szlaki w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Ostatnio udało się je znaleźć artyście, który działa w sieci pod nazwą "Photography Michał Ziarno".

Zobacz także: Popularny szlak w Tatrach zamknięty. TPN podał alternatywną trasę dla turystów

Księżyc wyłaniający się zza szczytów Tatr. Niezwykłe zdjęcie z gór podbija sieć

To wyjątkowe zdjęcie zostało opublikowane na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Jego autorem jest Michał Ziarno. Na fotografii widać Księżyc w fazie częściowego zaćmienia. Artysta ujął moment, w którym Srebrny Glob powoli wyłania się zza majestatycznych szczytów Tatr Bielskich. 

Chociaż wiosna rozpoczęła się ponad dwa miesiące temu, nadal w wyższych partiach Tatr zalegają duże ilości śniegu. Doskonale widać to właśnie na tym niezwykłym zdjęciu.

Post spotkał się z żywą reakcją internautów. W zaledwie kilka godzin zdobył setki polubień. Miłośnicy gór nie kryją swojego zachwytu. 

Piękne zdjęcie.

 

Mega ujęcie - piszą internauci.

A wam jak podoba się ten widok?

Tatry. Warunki na szlakach

Pracownicy TPN przypominają, że w wyższych partiach Tatr zalega jeszcze śnieg, który może być twardy i zmrożony (zwłaszcza w godzinach porannych) lub mokry i przepadający (najczęściej po południu). Poruszanie się w warunkach zimowych wymaga doświadczenia.

- Tatrzańskie stawy rozmarzają, pokrywa lodu jest cienka i z łatwością może się załamać, dlatego nie należy wchodzić na taflę - apelują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zobacz także: "Zagajnik miłości" w Polsce. Niezwykłe zdjęcie krajobrazu w kształcie serca podbija sieć

RadioZET.pl/Facebook/tpn.pl