Zamknij

Magiczne zdjęcie Tatr o zachodzie słońca obiegło sieć. Internauci zachwyceni

10.10.2022 15:31

Tatry prezentują się magicznie tak naprawdę o każdej porze roku. Na facebookowym profilu "Portalu Tatrzańskiego" pojawiło się niezwykłe zdjęcie ośnieżonego Kasprowego Wierchu o zachodzie słońca. Fotografia doczekała się setek polubień. 

Ośnieżone szczyty Kasprowego Wierchu
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Tatry to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych i najbardziej popularnych gór w Polsce. Każdego roku przyjeżdżają tu tłumy turystów spragnionych wędrówek i zapierających dech w piersiach krajobrazów. 

Tatrzańskie szczyty oraz doliny zachwycają o każdej porze roku. W zimowo-jesiennej odsłonie prezentują się jeszcze piękniej, wręcz magicznie. Właśnie dlatego są stałym obiektem zainteresowań fotografów. Tym razem do sieci trafiło niesamowite zdjęcie Tatr podczas zachodu słońca.

Tatry. Ośnieżony szczyty o zachodzie słońca

Zdjęcie, które pojawiło się na facebookowym profilu "Portalu Tatrzańskiego", zostało wykonane przez fotografa Tomasza Madejskiego. 

"Ośnieżone Tatry (Kasprowy Wierch – Świnica) o zachodzie słońca" – napisano w poście na Facebooku. Na zdjęciu można zobaczyć majestatyczne górskie szczyty pokryte białym puchem. Nad pasmem unoszą się chmury "zabarwione" na pomarańczowo przez zachodzące słońce. Trzeba przyznać, że taki widok robi ogromne wrażenie. 

Zdjęcie doczekało się kilkuset polubień. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Zobacz także: Te miejsca w Polsce odwiedzą tłumy turystów. Urlopowe hity jesieni 2022

Trudne warunki w wyższych partiach Tatr

Tatrzański Park Narodowy informuje, że w wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Powyżej 1700 m n.p.m. utrzymuje się śnieg, który jest zmrożony i twardy, w wielu miejscach występują też oblodzenia.

Przyrodnicy z TPN przypominają, że poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask) .

Na niżej położonych szlakach jest mokro, więc również trzeba zachować ostrożność. Na leśnych odcinkach tras miejscami występuje błoto i kałuże.

loader