Zamknij

Niesamowite zdjęcie z Tatr trafiło do sieci. "Uchwycone jesienne piękno"

13.10.2022 10:34

Tatry w okresie jesiennym stają się prawdziwym rajem dla fotografów. Wszystko za sprawą niesamowitego "festiwalu barw". Zbocza wzniesień mienią się różnymi kolorami – drzewa przybierają odcienie żółci, czerwieni i zieleni. Zdjęcie ukazujące "złotą tatrzańską jesień" pojawiło się na profilu facebookowym "Tatromaniak". Fotografia doczekała się już ponad 6,5 tys. polubień. 

Jesień w Tatrach
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Tatrzańskie szczyty oraz doliny każdego roku przyciągają tłumy turystów spragnionych wędrówek i zapierających dech w piersiach krajobrazów. W jesiennej odsłonie polskie góry prezentują się jeszcze piękniej, bo zachwycają dodatkowo swoimi kolorami. Nic dziwnego, że o tej porze roku stają się obiektem zainteresowań fotografów. Do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie jesiennych Tatr. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Tatry. Niesamowite zdjęcie gór w jesiennej odsłonie

Zdjęcie, które pojawiło się na facebookowym profilu "Tatromaniak", zostało wykonane przez fotografa Bogdana Bafię.

"Patrzcie, jak jest pięknie" – pojawił się podpis do postu. I trudno się z tym nie zgodzić. Na fotografii można zobaczyć niezwykłe złote barwy jesieni – drzewa przybierają odcienie koloru żółtego, pomarańczowego i zielonego. W oddali widać oznakę nadchodzącej małymi kroczkami zimy – szczyty górskie są pokryte białym puchem. 

Trzeba przyznać, że całość tego krajobrazu prezentuje się naprawdę niesamowicie, wręcz magicznie. 

ZOBACZ TAKŻE: Jesień w górach. 5 najciekawszych szlaków w Polsce [ZDJĘCIA]

Fotografia doczekała się już 6,7 tysięcy "polubień" i niemal dwustu udostępnień. Miłośnicy Tatr nie kryją też swojego zachwytu w komentarzach pod zdjęciem.

– Uchwycone jesienne piękno. Brawo!

 

– Mega widoki !!

 

– Cudo. Kocham Polskę.

 

– Jak z bajki!

 

– Uczta dla oczu – piszą pod postem internauci. 

Jak można przeczytać na profilu" Aktualna sytuacja w Tatrach" poza złotymi barwami tatrzańską jesień charakteryzuje również częste w tym sezonie zjawisko inwersji temperatury, czyli tzw. morza chmur wypełniającego doliny. To kolejny widok, na który poluje wielu fotografów. 

Źródło: Facebook

loader