Zamknij

Niezwykłe zdjęcie Giewontu podbija sieć. Szczyt ledwo wystaje znad grubej warstwy chmur

07.03.2022 14:58

Na facebookowej stronie pojawiła się fotografia Giewontu, która błyskawicznie zyskała popularność w sieci. Widać na niej ośnieżony Giewont ledwo wystający znad grubej warstwy chmur. Internauci są zachwyceni tym widokiem.

Giewont
fot. Shutterstock

W internecie regularnie pojawiają się niesamowite zdjęcia, których głównym bohaterem są bajkowe góry w Polsce. Jednym z najchętniej fotografowanych pasm są oczywiście Tatry. Jakiś czas temu pisaliśmy wam o fotce, na której udało się uchwycić jednocześnie Kasprowy Wierch, Giewont, a także majaczącą w oddali Babią Górę. Zyskała ona dużą popularność w mediach społecznościowych.

Tym razem Facebooka podbija praca Pawła Dutki, na której widać sam czubek Giewontu wystającego znad grubej warstwy chmur. Taki widok zdarza się rzadko, dlatego też uchwycenie go na zdjęciu jest nie lada wyczynem. Sami zobaczcie.

Niezwykłe zdjęcie Giewontu podbija sieć. Szczyt ledwo wystaje znad grubej warstwy chmur

Tatry to bez wątpienia najpopularniejszy łańcuch górski w Polsce. W tym charakterystycznym pasmie znajdują się wierzchołki, które turyści szczególnie sobie upodobali. Do tej grupy należą na pewno Rysy, Kasprowy Wierch, a także Giewont. Ta ostatnia góra z charakterystycznym stalowym krzyżem na szczycie jest obiektem wspinaczki tysięcy podróżnych, ale też bohaterem prac dziesiątek fotografów.

Ostatnio majestatyczny Giewont w rzadkiej odsłonie udało się uchwycić Pawłowi Dutce. Artysta zrobił mu zdjęcie, na którym ledwo wystaje on znad warstwy chmur. Warto dodać, że szczyt ten jest tutaj wciąż ośnieżony, dlatego łatwo możemy pomylić białe obłoki ze śniegiem.

Fotografia została udostępniona m.in. na facebookowej stronie "Aktualna sytuacja w górach". I doczekała się wielu polubień i komentarzy.

Coś pięknego.
 
Niezły czad.
 
No i "Zakopane" - piszą obserwatorzy.

Jak wam się podoba ta praca?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Źródło: Facebook/Aktualna sytuacja w Tatrach

loader