Zamknij

Niezwykłe zdjęcie z Tatr podbija sieć. "Kocham takie widoki"

18.05.2022 14:55

Kilka dni temu media społecznościowe obiegło wyjątkowe zdjęcie z Tatr. No fotografii ujęto przepiękną polanę z Giewontem w tle. "Kocham takie widoki", "Zapiera dech" - zachwycają się internauci.

Niezwykłe zdjęcie z Tatr podbija sieć. "Kocham takie widoki"
fot. SHUTTERSTOCK

Tatry cieszą się ogromną popularnością wśród turystów o każdej porze roku. Wiele osób jednak uważa, że to właśnie wiosną robią największe wrażenie. Tego zdania jest także sporo fotografów, którzy - gdy tylko nadchodzą pierwsze ciepłe dni - wyruszają na szlak w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Ostatnio udało się je znaleźć "Michaelowi St", który zrobił zdjęcie krokusów na łące. Teraz z kolei do sieci trafiła kolejna fotografia z Tatr ukazująca przyrodę budzącą się do życia.

Niezwykłe zdjęcie z Tatr podbija sieć. "Kocham takie widoki"

To wyjątkowe zdjęcie zostało opublikowane na profilu "Tatromaniak" na Facebooku. Jego autorem jest Dawid Ślipiński. Na pierwszym planie widać kwitnące na biało drzewa. W centralnej części fotografii natomiast znajduje się przepiękna, zielona polana.

W oddali zaś rozciąga się jeden z najpopularniejszych masywów górskich w Polsce - Giewont. Z tej perspektywy dobrze widać, że mimo wiosennej aury gdzieniegdzie w wyższych partiach Tatr zalega jeszcze śnieg.

Przepiękna wiosna pod Giewontem - brzmi opis zdjęcia.

Post zamieszczony w mediach społecznościowych spotkał się z żywą reakcją internautów. Zdobył kilka tysięcy polubień i dziesiątki komentarzy. Użytkownicy Facebooka nie kryją swojego zachwytu. Niektórzy napisali, że widok ten zapiera dech w piersiach.

Zobacz także: Półwysep Helski z jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. Znalazł się w prestiżowym rankingu

Piękne zdjęcie.

 

Mój klimat!

 

Moje ulubione widoki - brzmią komentarze.

A wam jak podoba się fotografia?

Tatry. Warunki na szlakach

Pracownicy TPN przypominają, że w wyższych partiach Tatr wciąż zalegają duże ilości śniegu. Miejscami jest on twardy i zmrożony (zwłaszcza w godzinach porannych). Z kolei po południu robi się mokry i grząski. Dlatego poruszanie się w warunkach zimowych wymaga doświadczenia, znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu.

- Tatrzańskie stawy rozmarzają, pokrywa lodu jest cienka i z łatwością może się załamać, dlatego nie należy wchodzić na taflę - dodatkowo apelują pracownicy TPN.

Zobacz także: Niezwykłe zdjęcie Giewontu widzianego z Kopy Kondrackiej podbija sieć. Internauci są zachwyceni

loader

RadioZET.pl/tpn.pl/Facebook