Zamknij

Nocne zdjęcie Giewontu podbija sieć. Doczekało się tysięcy reakcji ze strony internautów

28.01.2022 09:17
Giewont
fot. Shutterstock

Na facebookowym profilu serwisu "Tatromaniak" pojawiła się spektakularna fotografia Giewontu nocą. Internauci są zachwyceni tym widokiem i udostępniają zdjęcie dalej. "Cudo" - piszą w komentarzach.

Zdjęcia i nagrania ukazujące piękno polskich gór cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników internetu. Wystarczy spojrzeć na popularność wideo, na którym uchwycono majestatyczny zachód słońca na Kozim Wierchu. Do dzisiaj wiele osób do niego wraca.

Z kolei ostatnio na Facebooku pojawiła się fotografia ukazująca Giewont nocą. Jeden z najbardziej popularnych szczytów w Polsce na tle rozgwieżdżonego nieba wygląda obłędnie. Nic więc dziwnego, że praca ta została doceniona przez miłośników gór i nie tylko. Zresztą sami ją zobaczcie.

Nocne zdjęcie Giewontu podbija sieć. Doczekało się tysięcy reakcji ze strony internautów

Giewont to masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km. Jego główny wierzchołek, Wielki Giewont, jest zazwyczaj uznawany za najwyższy szczyt Tatr Zachodnich położony w całości na terenie Polski (choć wyższa jest Twarda Kopa w Czerwonych Wierchach, ale pomija się ją ze względu na jej niewielką wybitność). Ten charakterystyczny szczyt o doskonale rozpoznawalnym kształcie nazywany jest "królem Zakopanego i Tatr". Co roku tysiące turystów wybierają się na tę górę, aby móc podziwiać stąd niezwykłe widoki.

"Śpiący rycerz", bo tak też mówi się o Giewoncie, zachwyca swoim unikatowym wyglądem. Nic więc dziwnego, że regularnie staje się bohaterem zdjęć zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Ostatnio do sieci trafiła fotografia nocnego Giewontu wykonana przez Andrzeja Śliwińskiego, który specjalizuje się w robieniu zdjęć krajobrazom. Widać na niej oświetlony światłem Księżyca popularny wierzchołek na tle gwiaździstego nieba. Udostępniono ją na facebookowym profilu "Tatromaniaka" i doczekała się ona tysięcy polubień, wielu komentarzy i udostępnień.

Cudo.

 

Niesamowite zdjęcia.

 

Piękne - piszą internauci.

A jak wam podoba się taki widok?

Źródło: Tatromaniak/Facebook