Zamknij

Zmiany w rozkładzie pociągów w długi weekend. Duże ułatwienie dla Polaków

15.06.2022 09:50
PKP Intercity, Dworzec Gdynia
fot. Wojciech Traczyk/East News

PKP Intercity poinformowało o zmianach w rozkładach pociągów w związku ze zwiększonym zainteresowaniem podróżami w najbliższych dniach. W Boże Ciało i w długi weekend zostaną uruchomione dodatkowe połączenia do miejscowości turystycznych – ogłosił przewoźnik. Dodano, że ok. 100 pociągów zostanie wzmocnionych ponad 180 wagonami.

W długi weekend czerwcowy spora część Polaków wyjeżdża na urlop. Ci, którzy pozostają w kraju, najczęściej decydują się na urlop nad morzem lub w górach. Aby ułatwić dojazd do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w naszym kraju, PKP Intercity podjęło decyzję o uruchomieniu dodatkowych połączeń kolejowych. Co się zmienia w rozkładzie pociągów w najbliższych dniach? 

PKP Intercity. Dodatkowe połączenia w długi weekend czerwcowy

Jak napisano w komunikacie, pociągami PKP Intercity Polacy dotrą do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w naszym kraju. Już w środę 15 czerwca zostaje wydłużona do Kołobrzegu relacja pociągu EIP 3840, który standardowo kursuje do Gdyni pod numerem 3504. Tego samego dnia wydłużeniu ulegnie trasa pociągu TLK Lubomirski (rel. Kraków Główny – Gdynia Główna), którym pasażerowie również dojadą do Kołobrzegu.

Natomiast fani górskiego wypoczynku – jak wskazano – będą zadowoleni z wydłużenia trasy TLK Bieszczady (rel. Kraków – Zagórz) oraz uruchomienia pociągu TLK Połoniny. Zaznaczono, że zarówno jednym i drugim składem będzie można dojechać bezpośrednio do Łupkowa. Poinformowano też, że pociąg EIC Klimczok w relacji Katowice – Gdynia Główna zamiast w sobotę 18 czerwca, pojedzie w czwartek 16 czerwca, co ułatwi podróżującym wyjazd nad morze w długi weekend koleją.

Wskazano, że w okresie długiego weekendu przewoźnik zdecydował się na uruchomienie nowych połączeń nad polskie morze. EIC Kaszub pojedzie w relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna w czwartek 16 czerwca, podczas gdy w niedzielę 19 czerwca zabierze pasażerów w drogę powrotną. Tego samego dnia z Gdyni w kierunku stolicy wyruszy EIC 5140, który dzień później wróci do Trójmiasta.

Zaznaczono, że aby zapewnić podróż w komfortowych warunkach, przewoźnik zaplanował wzmocnienie 110 pociągów 181 wagonami. Dodatkowe miejsca pojawią się w składach wyruszających między innymi ze Szczecina, Wrocławia, Warszawy czy Gdyni, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Giżycko czy Świnoujście. Dodano, że dane dotyczące frekwencji będą na bieżąco analizowane, a spółka będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na początku czerwca PKP Intercity poinformowało, że w wakacje pasażerowie będą mieli do dyspozycji dodatkowe połączenia sezonowe, które ułatwią dojazd do najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. W okresie letnim każdego dnia na tory będzie wyjeżdżać średnio 436 pociągów, o 11 więcej niż w ostatnim roku przed pandemią – przekazał w komunikacie kolejowy przewoźnik.

Źródło: PAP (Ewa Wesołowska)

Kaszuby
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/ na zdj. Kaszuby