Zamknij

Polskie miasto wyróżnione za granicą. "Idealny kierunek na zimowy wyjazd w Europie"

28.01.2022 14:24
Kraków
fot. Shutterstock

Wybrano najlepsze zimowe kierunki w Europie, które są najbardziej przystępne cenowo dla podróżnych z ograniczonym budżetem. Jak się okazuje, liderem rankingu przygotowanego przez portal DiscoverCars.com jest Kraków. Stolica Małopolski wyprzedziła w tym zestawieniu m.in. Paryż i Pragę. 

Kraków regularnie pojawia się w różnych zestawieniach. W minionym tygodniu informowaliśmy, że położone w południowej Polsce miasto zostało wyróżnione w rankingu TripAdvisora – jako jeden z najlepszych kierunków podróży w Europie na rok 2022

Tym razem Kraków został sklasyfikowany jako najlepszy zimowy kierunek, który nie zrujnuje budżetu turystów.

Kraków idealnym kierunkiem na niskobudżetowy wyjazd

Ranking najlepszym miejsc na zimowy wypoczynek w Europie stworzył portal Discovercars.com zajmujący się wyszukiwaniem najlepszych ofert wypożyczalni samochodów. W tworzeniu listy wzięto pod uwagę m.in. średni koszt wynajmu samochodu na tydzień, pobytu w hotelu, jak również ceny przelotów i atrakcji turystycznych. Na tej podstawie poszczególne miasta otrzymywały ocenę od jednego do dziesięciu – maksymalnie można było otrzymać 50 punktów. W ten sposób wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zestawienia zajął Kraków, zdobywając aż 40 punktów. Jak wyjaśniono w raporcie, w polskim mieście można liczyć na najtańszy pobyt w hotelu (średnio 771 zł za tydzień) oraz najlepszy cenowo wynajem samochodu (średnio 1,8 tys. zł za tydzień). Turyści mają do wyboru aż 664 niedrogich restauracji, a największa atrakcja miasta, czyli Rynek Główny, jest dostępna całkowicie za darmo.

Na podium zestawienia najbardziej przystępnych cenowo zimowych kierunków w Europie znalazły się też Praga (37 punktów i 2. pozycja) i Paryż (32 punkty, 3. pozycja). Dalej na liście pojawiły się Bruksela, Budapeszt, Berlin, Amsterdam, Tallin, Kopenhaga oraz Wiedeń.

Aleksandrs Buraks z DiscoverCars.com powiedział: „Dla wielu osób kolejna podróż w 2022 r. będzie pierwszym urlopem od czasu pandemii. Z tego powodu chcieliśmy, aby planowanie wyjazdu przebiegało jak najsprawniej. Nasz nowy ranking zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć o kosztach przelotów, cenach wynajmu samochodów i nie tylko. Chcemy, aby nasze zestawienie pomogło ludziom właściwie przygotować się do następnych wakacji”.

Źródło: traveldailymedia.com, WP