Zamknij

Szczyt Giewontu na tle Księżyca w pełni. Niezwykłe zdjęcie z Tatr podbija sieć

21.06.2022 11:38
Szczyt Giewontu na tle Księżyca w pełni. Niezwykłe zdjęcie z Tatr podbija sieć
fot. SHUTTERSTOCK

Do sieci trafiło wyjątkowe zdjęcie z gór. Na fotografii ujęto ostatnią pełnię Księżyca i szczyt Giewontu. "Coś pięknego", "Wspaniałe", "Ogromne brawa dla autora" - zachwycają się internauci.

Wiele osób uważa, że Tatry to najpiękniejsze miejsce w Polsce. Nic zresztą dziwnego, bo rzeczywiście okoliczna przyroda i majestatyczne szczyty robią ogromne wrażenie, nawet na zwolennikach wypoczywania na plaży. Góry te stały się celem wędrówek nie tylko turystów spragnionych nieziemskich widoków, ale i fotografów, którzy przemierzają szlaki w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Ostatnio udało się je znaleźć artyście działającemu w sieci pod nazwą "Adam-Brzoza.com".

Zobacz także: Wybrano najczystsze i najbezpieczniejsze plaże w Polsce. Te 41 miejsc otrzymało Błękitną Flagę

Szczyt Giewontu na tle Księżyca w pełni. Niezwykłe zdjęcie z Tatr podbija sieć

To zdjęcie z Tatr zostało opublikowano na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Jego autorem jest Adam Brzoza. Na fotografii ujęto szczyt Giewontu z charakterystycznym metalowym krzyżem. Wzrok jednak przykuwa przede wszystkim pełnia Księżyca. Srebrny Glob prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Fotograf ujął ostatnią pełnię, która miała miejsce w miniony wtorek. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to czerwcowe zjawisko nazywane jest Pełnią Różowego Księżyca, ponieważ w tym czasie Srebrny Glob czasem przybiera właśnie różową barwę. 

Artyście na zdjęciu udało się też uchwycić grupę wędrowców, którzy z tej perspektywy wyglądają jak małe ludziki. Fotografia doskonale ukazuje potęgę natury i jej przewagę nad człowiekiem.

Post na stronie "Tatromaniak" na Facebooku spotkał się z żywym zainteresowaniem. Zdobył tysiące polubień i setki komentarzy. Miłośnicy gór nie kryją swojego zachwytu.

Niektóre osoby jednak zaczęły zastanawiać się, czy to aby na pewno nie fotomontaż. Autor zdjęcia jednak zdementował te plotki i zapewnił, że dla niedowiarków niedługo opublikowane zostanie specjalne nagranie.

Zobacz także: Parkowanie przed Morskim Okiem będzie droższe. Podano nowy cennik

Gratulacje, coś pięknego.

 

Wysyłajcie je na wszystkie konkursy fotograficzne. Podium gwarantowane!

 

Wspaniałe - brzmią komentarze pod postem.

Giewont, położony w Tatrach Zachodnich i liczący niemal 1900 m n.p.m., jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych masywów górskich w Polsce. Popularność zawdzięcza m.in. swojemu wyglądowi - jego zarys kojarzony jest z sylwetką śpiącego rycerza, wokół którego narosło wiele legend. Z kolei umiejscowiony na samym szczycie góry krzyż od lat jest symbolem Tatr.

RadioZET.pl