Zamknij

Wyjątkowe zdjęcie Tatr podbija sieć. Internauci zachwyceni magicznym widokiem gór

10.02.2022 13:48

Kilka dni temu media społecznościowe obiegło niezwykłe zdjęcie Tatr. Fotografowi udało się na nim uchwycić zaśnieżony Giewont i królujący nad nim jasny Księżyc. "Bajkowo" - zachwycają się internauci.

Tatry. Do sieci trafiło wyjątkowe zdjęcie. Internauci zachwyceni magicznym widokiem gór
fot. SHUTTERSTOCK

Polskie Tatry zachwycają o każdej porze roku, ale wiele osób uważa, że to właśnie zimą robią największe wrażenie. Trzeba przyznać, że przykryte białym puchem szczyty wyglądają naprawdę bajkowo. Tego zdania jest też spora część fotografów, którzy - gdy tylko spadną pierwsze płatki śniegu - ruszają w poszukiwania jak najlepszego ujęcia. Ostatnio udało się je "złapać" Pawłowi Uchorczakowi. Jego zdjęcie Giewontu w zimowej odsłonie podbija sieć.

Zobacz także: Zachód Słońca na Kozim Wierchu. Do sieci trafiło niezwykłe nagranie

Tatry. Zdjęcie Giewontu i Księżyca zachwyca internautów

Niezwykłe zdjęcie gór opublikowane zostało na stronie "Portal Tatrzański" na Facebooku. Jego autorem jest Paweł Uchorczak. Na fotografii widać pokryty śniegiem majestatyczny Giewont oraz malutki krzyż znajdujący się na jego szczycie. Niewątpliwie uwagę przykuwa również wznoszący się nad masywem górskim jasny Księżyc.

Post zamieszczony na stronie "Portal Tatrzański" na Facebooku spotkał się z żywą reakcją internautów. Użytkownicy serwisu nie kryją swojego zachwytu. "Piękne zdjęcie", "Bajkowo", "Cudowne miejsce", "Super!" - brzmi komentarze opublikowane pod wpisem.

Przypominamy, że obecnie warunki do uprawiania turystyki w wyższych partach Tatr są trudne. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego informują, że szlaki zasypane są grubą warstwą śniegu - powyżej górnej granicy lasu są one nieprzetarte i nie widać ich przebiegu. Dodatkowo wiatr utworzył miejscami bardzo głębokie zaspy. W większości śnieg jest zmrożony i twardy. 

Cały czas w Tatrach obowiązuje także 3. stopień zagrożenia lawinowego. Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach gór, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz posiadania odpowiedniego sprzętu.

loader

RadioZET.pl/Facebook(Portal Tatrzański)/tpn.pl