Zamknij

Niezwykłe zdjęcie Tatr podbija sieć. "Idealne na tapetę"

22.03.2022 15:05

Media społecznościowe obiegło wyjątkowe zdjęcie Tatr. Fotografia przedstawia poranek w okolicach Morskiego Oka. "Idealne na tapetę", "Absolutnie cudowne", "Jak w bajce... piękne!" - zachwycają się internauci.

Tatry. Niezwykłe zdjęcie gór podbija sieć. "Idealne na tapetę"
fot. SHUTTERSTOCK

Tatry zachwycają o każdej porze roku, ale wiele osób uważa, że to właśnie zimą robią największe wrażenie. Majestatyczne szczyty pokryte śniegiem rokrocznie przyciągają setki turystów, którzy skuszeni bajkowymi widokami, wybierają się w górskie wędrówki. Tatry w mroźnej odsłonie stały się także inspiracją dla fotografów. Co jakiś czas w sieci pojawiają się niezwykłe ujęcia gór. Ostatnio pisaliśmy, że media społecznościowe obiegło zdjęcie Kasprowego Wierchu na tle Księżyca. Teraz z kolei na Facebooku zamieszczona została fotografia przedstawiająca poranek w okolicach Morskiego Oka.

Tatry. Niezwykłe zdjęcie gór podbija sieć. "Idealne na tapetę"

To wyjątkowe zdjęcie Tatr udostępnione zostało na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Przedstawia słoneczny poranek w okolicach Morskiego Oka. Na pierwszym planie widnieje przepiękne jezioro, które z każdej strony otoczone jest przez drzewa iglaste pokryte białym puchem. W oddali natomiast można dostrzec jeden z górskich szczytów.

Autorem tego niezwykłego zdjęcia jest fotograf Adam Brzoza.

Zobacz także: Droższe bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nowe ceny od 1 marca 2022

Post spotkał się z żywą reakcję internautów. Miłośnicy górskich wędrówek są zachwyceni tym bajkowym widokiem. "Idealne na tapetę", "Jak dla mnie najpiękniejsza fotka jaką widziałem w scenerii zimowej", "Absolutnie cudowne", "Piękne ujęcie" - brzmią komentarze pod zdjęciem.

Aktualne warunki na tatrzańskich szlakach

Jak informuje tpn.pl, pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. W wielu miejscach śnieg jest twardy i zmrożony, a w godzinach popołudniowych tam, gdzie jest duże nasłonecznienie, robi się mokry i grząski.  Na graniach gdzieniegdzie wystają kamienie i warstwa gleby bez śniegu.

Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu. Na niżej położonych szlakach i drogach dojściowych do schronisk, również występuje zróżnicowana warstwa śniegu. Wiele miejsc jest oblodzonych, przez co łatwo się poślizgnąć. Pracownicy TPN zalecają, aby turyści zabrali ze sobą raczki oraz kije trekkingowe.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/Facebook(Tatromaniak)/tpn.pl