Zamknij

Wyjątkowe ujęcie Giewontu na tle Księżyca. Internauci są zachwyceni

19.05.2022 10:13

Media społecznościowe obiegło spektakularne ujęcie Giewontu z Księżycem w tle, które zachwyciło internautów. "Piękne zdjęcie", "Coś niesamowitego", "Dla takich widoków warto wstać rano" - piszą miłośnicy gór.

Wyjątkowe ujęcie Giewontu na tle Księżyca. Internauci są zachwyceni
fot. SHUTTERSTOCK

Tatry cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, ale nie tylko. Te majestatyczne szczyty górskie stały się obiektem zainteresowań również wielu fotografów, którzy przemierzają szlaki w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Jakiś czas temu media społecznościowe obiegło zdjęcie Kasprowego Wierchu nad morzem chmur. Teraz internauci zachwycają się kolejną fotografią z Tatr - tym razem Giewontu z Księżycem w tle.

Giewont na tle Księżyca. Wyjątkowe zdjęcie z Tatr podbija sieć

Zdjęcie zostało opublikowane na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Jego autorem jest Bogdan Bafia, który uchwycił ten zapierający dech w piersiach widok w czwartek (19 maja) o poranku.

Fotografia przedstawia szczyt Giewontu. Doskonale widać umiejscowiony na jego wierzchołku metalowy krzyż. W tle natomiast znajduje się jasny Księżyc. 

Giewont na tle Księżyca dziś o poranku - brzmi opis zdjęcia.

Fotografia opublikowana w mediach społecznościowych podbiła serca internautów. Miłośnicy gór nie kryją swojego zachwytu. "Piękne zdjęcie", "Coś niesamowitego", "Dla takich widoków warto wstać rano", "Cudownie zatrzymany czas" - to tylko część komentarzy zamieszczonych pod postem.

Zobacz także: Parkowanie przed Morskim Okiem będzie droższe. Podano nowy cennik

Giewont, położony w Tatrach Zachodnich i liczący niemal 1900 m n.p.m., jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych masywów górskich w Polsce. Popularność zawdzięcza m.in. swojemu wyglądowi - jego zarys kojarzony jest z sylwetką śpiącego rycerza, wokół którego narosło wiele legend. Z kolei umiejscowiony na samym szczycie góry krzyż od lat jest symbolem Tatr.

Tatry. Warunki na szlakach

Pracownicy TPN informują, że w wyższych partiach Tatr wciąż zalegają duże ilości śniegu. Miejscami jest on bardzo twardy i zmrożony - zwłaszcza w godzinach porannych. Po południu robi się mokry, grząski i przepadający. Gdzieniegdzie wystają kamienie. Dlatego poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach gór, wymaga doświadczenia, znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu.

Z kolei na niżej położonych szlakach i drogach dojściowych do schronisk miejscami jest mokro i błotniście. Gdzieniegdzie można też napotkać fragmenty ze śniegiem i niewielkimi oblodzeniami. Pracownicy TPN apelują o zachowanie ostrożności, gdyż łatwo można się poślizgnąć.

Zobacz także: Turysta zbudował "igloo" nad Morskim Okiem. Przedstawiciele TPN ostrzegają, aby tego nie robić

loader

RadioZET.pl/Facebook/tpn.pl