Zamknij

Zachód Słońca na Kozim Wierchu. Do sieci trafiło niezwykłe nagranie

24.01.2022 11:57
Zachód Słońca na Kozim Wierchu
fot. SHUTTERSTOCK

Ostatnio sieć obiegło nagranie przedstawiające zachód Słońca wdziany z Koziego Wierchu, jednego z tatrzańskich szczytów. "Wspaniały, można tylko podziwiać", "Piękny widok" - zachwycają się internauci.

Polskie góry zachwycają o każdej porze roku, ale wiele osób uważa, że to właśnie zimą tworzą niepowtarzalny klimat. Trzeba przyznać, że ośnieżone szczyty robią naprawdę ogromne wrażenie. Nie ma się zatem co dziwić, że są tak chętnie fotografowane. Jakiś czas temu sieć obiegło zdjęcie pokrytego białym puchem Giewontu na tle rozgwieżdżonego nieba. Teraz natomiast media społecznościowe podbiło nagranie przedstawiające zachód Słońca widziany z Koziego Wierchu. Jak wam się podoba?

Tatry. Zachód Słońca na Kozim Wierchu. Do sieci trafiło niezwykłe nagranie

To niezwykłe wideo opublikowane zostało na stronie "Tatromaniaka" na Facebooku. Jego autorem jest Łukasz, bloger, który działa w sieci pod pseudonimem "Góral w podróży".

25-sekundowe nagranie przenosi nas na szczyt Koziego Wierchu. Ta licząca 2291 m n.p.m. góra jest najwyższą, która znajduje się w całości na terenie Polski. Swoją nazwę, jak można się łatwo domyśleć, zawdzięcza kozicom. Zwierzęta te można tu dość często spotkać, zwłaszcza na stokach opadających w stronę Doliny Pięciu Stawów.

Widok z wierzchołka góry jest wyjątkowo piękny, a pokryte śniegiem szczyty na tle zachodzące Słońca zapierają dech w piersiach.

Post "Tatromaniaka" na Facebooku spotkał się z żywą reakcją internautów. Miłośnicy górskich wędrówek nie kryją swojego zachwytu. "Ten moment, w którym przekonujesz się, że życie jednak jest piękne", "I to skrzypienie pod stopami... cudowne chwile!", "Wspaniały, można tylko podziwiać", "Za te momenty można dać się pokroić" - brzmią komentarze pod nagraniem.

W Tatrach bardzo trudne warunki turystyczne

Obecnie warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego odradzają wszelkich aktywności powyżej górnej granicy lasu. Szlaki przysypane są grubą warstwą świeżego śniegu i w większości są nieprzetarte, a w wielu miejscach wiatr utworzył głębokie zaspy.

Zobacz także: Nad Bałtykiem pojawiła się zorza polarna. Była doskonale widoczna nie tylko w północnej Polsce [ZDJĘCIA]

Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego. Ponadto turyści muszą posiadać odpowiedni sprzęt oraz wiedzieć, jak się nim posługiwać.

Morskie Oko podczas pełni księżyca
6 Zobacz galerię
fot. Grzegorz Momot/PAP

RadioZET.pl/Facebook(Tatromaniak)/tpn.pl