Zamknij

Zdjęcie majestatycznego Giewontu w zimowej odsłonie podbija sieć. "Magia!"

25.01.2022 13:32
Tatry w zimowej odsłonie
fot. SHUTTERSTOCK

Ostatnio sieć obiegło zdjęcie przedstawiające pokryty śniegiem, majestatyczny Giewont na tle pomarańczowego nieba. "Kocham Tatry", "Pięknie", "Magia" - zachwycają się internauci.

Giewont to jeden z najpopularniejszych szczytów w Tatrach i prawdziwa wizytówka Zakopanego. Ta licząca 1894 m n.p.m. góra położona jest między Doliną Bystrej, Doliną Kondratową, Doliną Małej Łąki i Doliną Strążyską. Ma charakterystyczny kształt przypominający leżącą postać - jak mówi legenda, śpiącego rycerza. Z kolei na wierzchołku umiejscowiony jest żelazny krzyż. 

Ta majestatyczna góra za sprawą swojego nietuzinkowego kształtu stała się obiektem zainteresowań nie tylko turystów, ale i fotografów. Jakiś czas temu media społecznościowe obiegło zdjęcie Giewontu na tle rozgwieżdżonego nieba. Teraz do sieci trafiło kolejne niesamowite ujęcie "śpiącego rycerza". Internauci nie kryją zachwytu!

Tatry. Zdjęcie Giewontu w zimowej odsłonie podbija sieć. "Magia!"

Zdjęcie zostało udostępnione na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Jego autorem jest Jacek Mrugacz, który działa w sieci pod nazwą "Z aparatem przez Podhale". 

Na fotografii ujęty został majestatyczny Giewont. Góra pokryta jest śniegiem, a w tle rozpościera się niebo o pomarańczowym zabarwieniu. Uwagę zwracają także trzy rozświetlone domki, położone u jej podnóża. Zdjęcie doskonale pokazuje potęgę przyrody i jej przewagę nad człowiekiem.

Zobacz także: Księżycowe halo nad Polską. Niesamowite zjawisko uwiecznione na zdjęciach

Post zamieszczony w mediach społecznościowych wywołał niemałe poruszenie w sieci. Internauci nie kryją swojego zachwytu. "Kocham Tatry!", "Magia", "Pięknie" - brzmią komentarze pod zdjęciem.

W Tatrach bardzo trudne warunki turystyczne. TPN apeluje o ostrożność

Obecnie warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego odradzają wszelkich aktywności powyżej górnej granicy lasu. Szlaki przysypane są grubą warstwą świeżego śniegu i w większości są nieprzetarte, a w wielu miejscach wiatr utworzył głębokie zaspy.

Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu - raki, czekan, kask, lawinowe ABC, wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

Zobacz także: Nad Bałtykiem pojawiła się zorza polarna. Była doskonale widoczna nie tylko w północnej Polsce [ZDJĘCIA]

Morskie Oko podczas pełni księżyca
6 Zobacz galerię
fot. Grzegorz Momot/PAP

RadioZET.pl/tpn.pl