Zamknij

Niezwykłe ujęcie Giewontu z Księżycem w tle. Ten widok zapiera dech w piersiach

25.03.2022 13:08

Media społecznościowe obiegło wyjątkowe zdjęcie przedstawiające szczyt Giewontu na tle Księżyca. Trzeba przyznać, że widok ten zapiera dech w piersiach. "Tak piękne, że aż trudno uwierzyć. Ujęcie na miano nagrody", "Niesamowite" - komentują internauci.

Niezwykłe ujęcie Giewontu z Księżycem w tle. Ten widok zapiera dech w piersiach
fot. SHUTTERSTOCK

Tatry o każdej porze roku prezentują się wyjątkowo, ale wiele osób jest zdania, że to właśnie zimą robią największe wrażenie. Trudno się z tym nie zgodzić, bo majestatyczne szczyty pokryte białym puchem wyglądają naprawdę bajkowo. Uważają tak nie tylko miłośnicy górskich wędrówek, ale i spora część fotografów. Wielu z nich, gdy tylko spadną pierwsze płatki śniegu, wybiera się na trekking w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Ostatnio udało się je znaleźć blogerowi, kryjącemu się pod nazwą "Góral w podróży", który sfotografował wschód Słońca na Gerlachu. Teraz z kolei sieć obiegło inne fantastyczne zdjęcie z Tatr.

Tatry. Wyjątkowe ujęcie Giewontu z Księżycem w tle

Zdjęcie z Tatr opublikowane zostało na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Jego autorem jest Bogdan Bafia, któremu udało się uchwycić naprawdę wyjątkowy kadr. Fotografia przedstawia szczyt Giewontu na tle Księżyca. Srebrny Glob znajduje się po lewej stronie metalowego krzyża.

Bardziej spostrzegawczy, na szczycie góry mogą dojrzeć dwóch turystów. Zdjęcie to świetnie ukazuje potęgę natury i jej przewagę nad człowiekiem.

Zobacz także: Bajkowe nagranie z zimowych Karkonoszy podbija sieć. Aż trudno uwierzyć, że w Polsce jest tyle śniegu

Post spotkał się z żywą reakcją internautów. W kilka godzin zebrał tysiące polubień i setki komentarzy. Miłośnicy gór zachwycają się tym niezwykłym widokiem. Niektórzy twierdzą, że ujęcie zasługuje na nagrodę.

Pojawiają się też sceptyczne głosy, że zdjęcie jest przerobione. Fotograf jednak zaprzecza tym doniesieniom, a na dowód publikuje krótkie nagranie z tego wyjątkowego momentu.

Tak piękne, że aż trudno uwierzyć. Ujęcie na miano nagrody.
 
To majstersztyk. 
 
Jestem zachwycona - brzmią komentarze.

Giewont, położony w Tatrach Zachodnich i liczący niemal 1900 m n.p.m., jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych masywów górskich w Polsce. Popularność zawdzięcza m.in. swojemu wyglądowi - jego zarys kojarzony jest z sylwetką śpiącego rycerza, wokół którego narosło wiele legend. Z kolei umiejscowiony na samym szczycie góry krzyż od lat jest symbolem Tatr.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/tpn.pl