Zamknij

Do sieci trafiło wyjątkowe zdjęcie Tatr o świcie. "Najpiękniejsze miejsce na Ziemi"

23.02.2022 10:57

Ostatnio media społecznościowe obiegło wyjątkowe zdjęcie z Tatr, na którym ujęto Halę Gąsienicową o poranku. "Najpiękniejsze miejsce na Ziemi", "Piękny widok" - zachwycają się internauci.

Tatry o świcie. Do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie gór
fot. SHUTTERSTOCK

Tatry zachwycają o każdej porze roku, ale wiele osób uważa, że to właśnie zimą robią największe wrażenie. Trudno się z tym nie zgodzić, bo majestatyczne szczyty pokryte śniegiem wyglądają naprawdę bajkowo. Dlatego też w tym okresie są tak często fotografowane. Jakiś czas temu pisaliśmy, że do sieci trafiło zdjęcie Giewontu w zimowej odsłonie, które natychmiast podbiło serca internautów. Teraz media społecznościowe obiegło kolejne ujęcie gór - tym razem Hali Gąsienicowej o poranku.

Niezwykłe zdjęcie Tatr o świcie. "Najpiękniejsze miejsce na Ziemi"

To niezwykłe zdjęcie gór opublikowane zostało na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Przedstawia wejście na Halę Gąsienicową o poranku. Widać na nim wysokie szczyty pokryte białym puchem. Uwagę przykuwają także dwa drewniane budynki z zapalonym światłem w oknach.

Na fotografii ujęto także turystę, który nie może oderwać wzroku od majestatycznych gór. Doskonale widać tu potęgę natury i przewagę przyrody nad człowiekiem.

Zobacz także: Powstanie nowy wyciąg narciarski na Nosalu. Inwestycja ma być gotowa na sezon zimowy 2023/24

Autorem zdjęcia jest polski fotograf, który działa w sieci pod pseudonimem "Kamil łapie chwile".

Post na stronie "Tatromaniak" na Facebooku spotkał się z żywą reakcją internautów. Użytkownicy sieci nie kryją swojego zachwytu. "Najpiękniejsze miejsce na Ziemi", "Piękny widok" - piszą w komentarzach.

Tatry. Trudne warunki do uprawiania turystyki górskiej

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego informują, że warunki do uprawiania turystyki, w wyższych partiach gór, są trudne. Dlatego poruszanie się w tych rejonach wymaga bardzo dużego doświadczenia oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu - raki, czekan, kask, lawinowe ABC, wraz z umiejętnością posługiwania się nim. 

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Cały czas w Tatrach obowiązuje także drugi stopień zagrożenia lawinowego.

loader

RadioZET.pl/tpn.pl