Zamknij

Tatry w zimowej odsłonie. Do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie z okolic Morskiego Oka

09.03.2022 14:19

W środę sieć obiegło niezwykłe zdjęcie Tatr w zimowej odsłonie, które natychmiast podbiło serca internautów. "Jak w bajce", "Cudnie", "Po prostu super" - zachwycają się miłośnicy górskich wędrówek.

Tatry w zimowej odsłonie. Do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie z okolic Morskiego Oka
fot. SHUTTERSTOCK

Choć Tatry zachwycają o każdej porze roku, to wiele osób uważa, że to właśnie zimą robią największe wrażenie. Trzeba przyznać, że majestatyczne szczyty pokryte śniegiem wyglądają naprawdę zjawiskowo. Tego zdania jest też wielu fotografów, którzy - gdy tylko spadną pierwsze płatki śniegu - ruszają w poszukiwaniu jak najlepszego ujęcia. Jakiś czas temu pisaliśmy, że do sieci trafiło zdjęcie ośnieżonego Giewontu, który ledwo wystawał znad grubej warstwy chmur. Teraz z kolei media społecznościowe obiegła fotografia z okolic Morskiego Oka, która natychmiast podbiła serca internautów i miłośników górskich wędrówek.

Tatry w zimowej odsłonie. Do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie z okolic Morskiego Oka

To wyjątkowe zdjęcie zostało opublikowane na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Jego autorem jest Samuel Lesko.

Fotografia przedstawia zimowy poranek w okolicach Morskiego Oka. W oddali widać wysokie szczyty pokryte śniegiem, zaś na pierwszym planie znajduje się zamarznięte jezioro. 

Post "Tatromaniaka" w mediach społecznościowych spotkał się z żywą reakcją internautów. Do tej pory polubiono je ponad 1,4 tys. razy. Miłośnicy górskich wędrówek nie kryją swojego zachwytu. "Jak w bajce", "Cudnie", "Po prostu super" - brzmią komentarze pod zdjęciem.

Zobacz także: Noc nad Morskim Okiem podczas pełni Księżyca. Niezwykłe zdjęcie podbija sieć

Trudne warunki do uprawiania turystyki w Tatrach

Jak informują pracownicy TPN, warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są trudne. W niektórych miejscach utworzyły się głębsze zaspy. Część szlaków jest nieprzetarta. Dodatkowo niski pułap chmur ogranicza widoczność, a co za tym idzie - utrudnia orientację w terenie.

Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga bardzo dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/tpn.pl