Zamknij

Te miejsca w Polsce odwiedzą tłumy turystów. Urlopowe hity jesieni 2022

07.09.2022 14:32

Wakacje 2022 już za nami, ale sezon turystyczny trwa. Okazuje się, że Polacy już myślą o kolejnym wypoczynku i rezerwują noclegi na jesienny urlop w kraju. Które miejscowości cieszą się największą popularnością? Portal Nocowanie.pl przygotował listę jesiennych hitów w Polsce. 

Zakopane - turyści
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że branża hotelarska w Polsce ma za sobą bardzo udany sezon wakacyjny. Po intensywnym sierpniu przed hotelarzami jeszcze pracowity wrzesień, bo okazuje się, że rezerwacji wciąż przybywa. Wszystko wskazuje na to, że turyści – w obawie przed rosnącymi cenami – chcą zarezerwować noclegi we względnie niskich cenach.

Które miejscowości w Polsce Polacy najchętniej wybierają na jesienny wypoczynek? Portal Wirtualna Polska Turystyka, powołując się na dane serwisu Nocowanie.pl, podaje najpopularniejsze kierunki, w których w najbliższym czasie można spodziewać się prawdziwych tłumów. 

Polskie hity jesieni 2022. Gdzie będą tłumy turystów?

Coraz większymi krokami zbliża się jedna z piękniejszych pór roku. Jesień to dobry czas na podróże po Polsce - szczególnie, gdy pragniemy zaznać odrobiny spokoju. Statystyki, dotyczące podróży Polaków, pokazują, że największą popularnością cieszą się góry i znane polskie miasta. 

Czołówka najchętniej wybieranych kierunków na urlop w Polsce, niezależnie od pory roku, nie zmienia się od lat. Numerem jeden jest Zakopane. Do najpopularniejszych atrakcji podczas pobytu w tym mieście należą wycieczka nad Morskie Oko, spacer po Dolinie Kościeliskiej i Chochołowskiej czy wjazd kolejką na Kasprowy Wierch.

– Na obecną chwilę największym zainteresowaniem cieszy się województwo małopolskie – odnotowujemy tam 30 proc. zapytań. Jeśli chodzi o miejscowości, tu chyba nie będzie zaskoczenia, na pierwszym miejscu jest Zakopane z zainteresowaniem na poziomie około 11 proc. – mówi Karol Wiak z Nocowanie.pl, cytowany przez WP Turystyka. 

Na drugim miejscu jest Karpacz (6 proc. zapytań) i na trzecim Szklarska Poręba (około 5 proc.). W pierwszej dziesiątce jest aż pięć miejscowości z gór. Na dalszych miejscach znalazły się też Białka Tatrzańska i Szczawnica.

Co dość zaskakujące, w zestawieniu brakuje miejscowości z okolic Bieszczad. Okazuje się, że Polacy nadal wolą omijać tereny położone w pobliżu granicy z Ukrainą.

–  W rankingu top 10 mamy także cztery popularne polskie miasta: Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław. To pokazuje, że podczas jesieni dominować będą przede wszystkim wyjazdy w góry i krótkie, weekendowe podróże po polskich miastach – podsumowuje Karol Wiak.

10 najpopularniejszych miejsc na jesienny wyjazd:

  1. Zakopane
  2. Karpacz
  3. Szklarska Poręba
  4. Gdańsk
  5. Wrocław
  6. Kraków
  7. Białka Tatrzańska
  8. Warszawa
  9. Szczawnica
  10. Sopot

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka

loader
Jaworzno
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock