Zamknij

Kraków we mgle. Niesamowite zdjęcia polskiego miasta obiegły sieć

23.11.2022 13:07
Kraków we mgle
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Kraków uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród turystów z naszego kraju, ale również z zagranicy. Miejsce to może pochwalić się bogatym życiem kulturalnym, niezwykłą architekturą i zabytkami. Jednym z charakterystycznych punktów jest wybudowana w latach 1999-2002 Bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. To właśnie ta świątynia stała się obiektem niesamowitych zdjęć wykonanych z drona.

Zobacz także: Przepiękne zdjęcie zimowych Tatr trafiło do sieci. "Bajkowy poranek"

"Mglisto dzisiaj nad Krakowem". Niezwykłe zdjęcia obiegły sieć

Niezwykłe fotografie owianego mgłą Krakowa pojawiły się na profilu "Poland By Drone" na Facebooku i Instagramie. Na zdjęciach można podziwiać budynek Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w nieco tajemniczej odsłonie.

Tak naprawdę widać jedynie wznoszącą się na wysokość 77 metrów i górującą nad budynkiem wieżę widokową. Pozostała część bazyliki niemal w całości pokryta jest mgłą. Całość robi ogromne wrażenie.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Pod zdjęciami pojawiły się komentarze. Cześć internautów nie kryła swojego zachwytu nad spowitą mgłą świątynią, inni twierdzili, że na fotografiach uchwycono po prostu smog. 

– Cudne foty!

 

– Spektakularne.

 

– Magia.

 

– To chyba smog, w końcu Krk ma 1. miejsce na świecie pod kątem zanieczyszczeń. Aż się boję wyjść. Ale zdjęcia piękne

 –  czytamy w komentarzach.

Sam autor zdjęć bardzo szybko rozwiał wszelkie wątpliwości. "Zdecydowanie była to mgła bo później uciekła, a ze smogiem nie jest tak łatwo... Prawda jest też taka, że powietrze w Krakowie to najlepszych nie należy" – napisał pod postem. 

Przypomnijmy, że na początku minionego tygodnia z powodu gęstej mgły nad Krakowem widoczność była bardzo mocno ograniczona. Meteorolodzy podawali, że widzialność może wynosić miejscami od 50 do 200 metrów. Właśnie dlatego wydano ostrzeżenie dla kierowców. 

Źródło: Wirtualna Polska Turystyka

Kraków - Wawel
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock