Zamknij

Morskie Oko w zimowej odsłonie. Magiczne zdjęcia trafiły do sieci

05.12.2022 13:48

Morskie Oko, jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych jezior w Tatrach, zachwyca o każdej porze roku. W zimowej odsłonie miejsce to prezentuje się jeszcze piękniej. Na profilu facebookowym "Tatromaniak" pojawiły się niezwykłe zdjęcia tatrzańskiego stawu i okolic. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Morskie Oko zimą
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Morskie Oko to największe, a zarazem najbardziej znane jezioro w Tatrach. Turystów przyciągają tam nie tylko niesamowite widoki, ale i stosunkowo łatwa trasa, którą bez większych problemów mogą pokonać także rodziny z dziećmi. Nic więc dziwnego, że miejsce to jest tak chętnie odwiedzane o każdej porze roku. W sezonie zimowym, kiedy turystów jest mniej, a szczyty górskie pokryte są śniegiem, tworzy się naprawdę wyjątkowy klimat. 

Zobacz także: Malowniczy zachód Słońca nad Kasprowym Wierchem. Spektakularne zdjęcie podbija sieć

Tatry. Przepiękne zdjęcia Morskiego Oka w zimowej scenerii

Post ze zdjęciami ukazującymi Morskie Oko i okolice pojawił się na facebookowym profilu "Tatromaniak". Autorem fotografii jest Bogdan Bafia.

Jedno z najpopularniejszych jezior w Tatrach w zimowej odsłonie prezentuje się naprawdę niezwykle, wręcz magicznie. Ośnieżone drzewa miejscami odbijają się w tafli wody, co tworzy wyjątkową scenerię. W oddali widać też pokryte białym puchem szczyty górskie. 

– W tatrzańskiej bajce. Okolice Morskiego Oka – tak brzmi opis do opublikowanych zdjęć.

Fotografie bardzo szybko obiegły internet. Post z tatrzańskimi fotografiami ma już ponad 7,4 tys. polubień. Doczekał się też kilkuset udostępnień i ponad stu pięćdziesięciu komentarzy.

– Jest magicznie, pięknie.
 
– Zimą najpiękniej!
 
– Cudne zdjęcia, klimat niesamowity.
 
– Bajkowe widoki. Już bym chciała tam być – czytamy w komentarzach.

Turyści wchodzą na zamarzniętą taflę jezior. Jest apel

Chociaż Tatry w zimowej odsłonie prezentują się naprawdę pięknie, turyści powinni zachować szczególną ostrożność. Bardzo niebezpieczne jest wchodzenie na zamarzającą taflę jezior. Przypomnijmy, że specjalny apel w tej sprawie wydał Grzegorz Bryniarski, leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

– Jak co roku apeluję do was, abyście się zastanowili dziesięć razy, zanim zaczniecie wchodzić na tafle jezior – mówił leśniczy TPN. Jak tłumaczył, nigdy nie wiadomo, czy lód jest wystarczająco gruby, a pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie prowadzą w tym zakresie żadnych badań.

Dodał też, że całkowicie zamarzły już Czarny Staw pod Rysami oraz Przedni Staw Polski położony we wschodniej części Doliny Pięciu Stawów. 

– Morskie Oko, jak widać, zamarzało tak w 70-80 proc., ale ten lód jest bardzo cienki. Mają przyjść na dniach większe mrozy (...) Na razie sytuacja jest nieciekawa. Jeszcze raz apeluję o rozwagę – podkreślił leśnik.

Źródło: Tatromaniak

loader