Zamknij

Giewont w zimowej odsłonie. Do sieci trafiło wyjątkowe zdjęcie z Zakopanego

08.12.2022 07:58

"Tatromaniak" opublikował na Facebooku niezwykłe zdjęcie z Tatr. Ujęto na nim Zakopane oraz górujący nad miastem Giewont. "Można siedzieć cały dzień i podziwiać" - zachwycają się internauci.

Giewont w zimowej odsłonie. Do sieci trafiło wyjątkowe zdjęcie z Zakopanego
fot. Shutterstock

Giewont liczący 1894 m n.p.m. to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych masywów górskich w całej Polsce. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim nietuzinkowemu kształtowi, który przypomina sylwetkę śpiącego rycerza. Z kolei umiejscowiony na samym szczycie metalowy krzyż od lat jest symbolem Tatr.

Każdego roku Giewont zdobywają setki turystów. Góra ta stała się obiektem zainteresowań również fotografów. Co jakiś czas do sieci trafiają nowe ujęcia Śpiącego Rycerza. Właśnie opublikowano kolejne zdjęcie Giewontu.

Giewont w zimowej odsłonie. Do sieci trafiło wyjątkowe zdjęcie z Zakopanego

Ta niezwykła fotografia opublikowana została na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Jej autorem jest Dawid Ślipiński. Na zdjęciu widać jedną z ulic Zakopanego. Wzrok jednak przykuwa przede wszystkim drugi plan. Nad miastem dominuje olbrzymi masyw górski - po jego kształcie można wywnioskować, że to Giewont. Fotografia doskonale obrazuje potęgę natury i jej przewagę nad człowiekiem.

Post zamieszczony na stronie "Tatromaniak" obiegł sieć. W ciągu zaledwie jednego dnia zdobył tysiące polubień. Pod zdjęciem pojawiło się też mnóstwo komentarzy. Internauci są zachwyceni widokiem. 

Niesamowity klimat!
 
Można siedzieć cały dzień i podziwiać.
 
Co za ujęcie! - piszą użytkownicy.

Tatry. Aktualne warunki na szlakach

Jak czytamy w najnowszym komunikacie TPN, w wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Ponadto miejscami występują oblodzenia, przez co łatwo o poślizgnięcie. 

Poruszanie się w takich warunkach, wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask, sprzęt lawinowy) wraz z umiejętnością posługiwania się nim - podaje Tatrzański Park Narodowy.

Przypomnijmy, że ostatnio informowaliśmy też, że stawy i jeziora w Tatrach zaczynają zamarzać. W związku z tym leśniczy Grzegorz Bryniarski jak co roku zaapelował do turystów o niewchodzenie na zamarzniętą taflę Morskiego Oka i nie tylko. W wielu miejscach tafla jest bardzo cienka i może się w każdej chwili załamać. To z kolei może doprowadzić do tragedii.

Zobacz także: Spektakularna zorza polarna rozświetliła niebo. Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania

loader

RadioZET.pl/tpn.pl