Zamknij

W Polsce powstaje nowy park rozrywki. Rozpoczęto już budowę Majaland w Gdańsku

10.11.2022 15:03

Majaland w Gdańsku to jedna z długo wyczekiwanych atrakcji w Polsce. Okazuje się, że prace budowlane oficjalnie ruszyły w środę 9 listopada. Zgodnie z prognozami nowy obiekt ma przyjmować nawet 300 tys. gości rocznie. Jakie atrakcje będzie oferował ten rodzinny park i kiedy planowane jest zakończenie prac?

Nowy park rozrywki w Polsce
fot. Majaland, materiały prasowe

Park rozrywki Majaland, który jest inspirowany kultowymi bajkami Europy, powstał już w Warszawie i w Kownatach (w województwie lubuskim). Inwestycje te okazały się sukcesem na skalę europejską. Właśnie dlatego pojawił się pomysł stworzenia takiego rodzinnego obiektu w innej części Polski, tym razem na Pomorzu.

Ruszyły już prace przy budowie Majaland w Gdańsku. Nowy park rozrywki powstaje przy zbiegu ul. Meteorytowej i Nowy Świat. Inwestor liczy, że miejsce to przyciągnie tłumy turystów.

Majaland w Gdańsku. Ruszyła budowa nowego parku rozrywki

Nowy park rozrywki Majaland ma zajmować powierzchnię około 20 tys. m kw. Całość będzie obejmować 25 różnych atrakcji – podobnych do tych, z których można już korzystać w Parku Majaland w Kownatach i Warszawie. Są to m.in. kolejka górska, karuzele, zjeżdżalnie.

Poza tym powstaną tryskające z posadzki fontanny oraz minimiasteczko drogowe z elektrycznymi autkami. W budynku i pawilonach na zewnątrz zostaną udostępnione lokale gastronomiczne. Co więcej, planowane jest stworzenie około 600 miejsc parkingowych.

Warto dodać, że pomorski park Majaland będzie mógł przyjąć do 2 tys. gości dziennie. Inwestor wierzy, że rocznie przełoży się to na około 300 tys. odwiedzających.

Zobacz także: Opuszczony samolot nad jeziorem w Polsce. Historia tajemniczego wraku

– Majaland w Gdańsku nie będzie drugą Energylandią o powierzchni 500 tys. m kw., tylko dużo mniejszym parkiem na powierzchni 25 tys. m kw. (...) Otwarcie Majalandu planujemy w 2024 r. Koszt inwestycji to 32 mln euro, łącznie z zakupem ziemi – powiedział cytowany przez portal Trojmiasto.pl Steve Van den Kerkhof, prezes Grupy Plopsa, czyli właściciela parku rozrywki.

Przeciwko budowie wielkiego parku protestują sami mieszkańcy, którzy obawiają się paraliżu dzielnicy i hałasu. 

–  Przeciwnicy uważają, że najpierw powinno się zapewnić podstawowe potrzeby mieszkańcom, a następnie pozwolić na realizację inwestycji takich jak Majaland. Boją się jeszcze większego zakorkowania dzielnicy i trudności z dotarciem w przeróżne miejsca w Trójmieście – powiedział w rozmowie z portalem Bartosz Stefański, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Osowa.

Źródło: Trojmiasto.pl/Dziennik Bałtycki

loader