Zamknij

"W tatrzańskiej bajce". Niesamowite nagranie zimowego krajobrazu w Polsce

25.11.2022 12:52

Tatry w zimowej odsłonie prezentują się naprawdę niezwykle. Dowodem na to jest nagranie, które zostało opublikowane na profilu facebookowym "Tatromaniak". Wideo ma już ponad 6,5 tys. polubień. "Jak w bajce" – czytamy w komentarzach. 

Tatry zimą
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Do internetu regularnie trafiają zdjęcia ukazujące piękno Tatr. Niedawno pisaliśmy o fotografii ukazującej słowackie Szczyrbskie Jezioro w jesienno-zimowej odsłonie. Widok tafli wody, którą otaczają kolorowe drzewa, a jednocześnie wynurzające się w oddali białe szczyty górskie tworzyły niemal magiczny krajobraz. 

Teraz sieć obiegło wideo ukazujące zimę po polskiej stronie Tatr. Internauci nie kryją swojego zachwytu.

Zimowe Tatry. Niesamowite nagranie trafiło do sieci [WIDEO]

To niezwykłe nagranie zostało udostępnione na Facebooku, na profilu "Tatromaniak". Można na nim zobaczyć pokryty grubą warstwą śniegu szlak w Tatrach. W oddali zwracają uwagę osadzone nisko chmury, a nad nimi wynurzające się szczyty górskie.

Całość robi ogromne wrażenie. Nic dziwnego, że filmik zdobył tak dużą popularność w sieci. 

–  W tatrzańskiej bajce... Niżej chmury, a wyżej...sami zobaczcie – tak brzmi opis do fotografii.

W komentarzach można przeczytać, że na wideo uwieczniono szlak prowadzący do Murowańca.

Nagranie doczekało się już prawie 6,5 tys. "polubień" i kilkaset udostępnień. Miłośnicy Tatr nie kryją też swojego zachwytu w komentarzach pod zdjęciem.

– Cudownie! Przepiękny filmik.

 

– Jak w bajce.

 

– Zachwycam się!

 

– Oglądając teraz te widoki na nagraniu odczuwam pełnię szczęścia – pisali internauci. 

Zobacz także: Kraków we mgle. Niesamowite zdjęcia polskiego miasta obiegły sieć

Tatry: jakie warunki panują w górach?

Jak podaje Tatrzański Park Narodowy, warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo niekorzystne. Śnieg na szlakach jest zmrożony i twardy, miejscami na graniach wystają kamienie. Jednocześnie występują oblodzenia, które są pokryte cienką warstwą śniegu – trzeba zachować szczególną ostrożność, aby się nie poślizgnąć. 

Przyrodnicy z TPN przypominają, że poruszanie się w warunkach zimowych w Tatrach wymaga dużego doświadczenia w turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu (raki, czekan, kask). Należy pamiętać, że dni są coraz krótsze i około godziny 16 robi się ciemno. Trzeba tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem.

Źródło: Tatromaniak, TPN

loader