Zamknij

Zamarznięty wodospad podbija sieć. "Olśniewający" [WIDEO]

24.01.2022 15:06
Zamarznięty wodospad
fot. SHUTTERSTOCK

Kilka dni temu sieć obiegło nagranie przedstawiające zamarznięty wodospad położony niedaleko miasta Tabuk w Arabii Saudyjskiej. Trzeba przyznać, że "lodowa rzeźba" zapiera dech w piersiach.

Od jakiegoś czasu Europa i Ameryka Północna zmagają się z prawdziwym atakiem zimy. Ostatnio informowaliśmy, że w Kanadzie zanotowano rekordowe opady białego puchu, a w Grecji obfite śnieżyce doprowadziły do przerw w dostawie prądu i do paraliżu na drogach.

Zimowa aura zapanowała też w zachodniej Azji. W Arabii Saudyjskiej znacznie spadła temperatura powietrza. Miejscami pojawiły się burze śnieżne i gradobicia, a śnieg pokrył piaszczyste wydmy. Co więcej, w ostatnich dniach w rejonie góry Dżabal al-Lauz w północno-zachodniej części kraju było tak zimno, że tamtejszy wodospad zmienił się w lodową rzeźbę. 

Arabia Saudyjska. Zamarznięty wodospad podbija sieć. "Olśniewający"

Nagranie przedstawiające skuty lodem wodospad trafiło do sieci w piątek 21 stycznia. Jego autorem jest fotograf Turki Alatawi. Mężczyzna zdradził agencji Reutera, że lubi filmować, jak pada śnieg i właśnie to było celem jego wyprawy. Dodał, że nie spodziewał się znaleźć tak "olśniewającej sceny".

Nagranie błyskawicznie obiegło media społecznościowe i stało się hitem sieci. Internauci nie kryją zachwytu nad lodową rzeźbą.

Zobacz także: Wybuch wulkanu Hunga Tonga. Chmura dymu wielkości połowy Niemiec była widoczna z kosmosu [WIDEO]

Jak wam się podoba nagranie zamarzniętego wodospadu?

Morskie Oko podczas pełni księżyca
6 Zobacz galerię
fot. Grzegorz Momot/PAP

RadioZET.pl/tvn24.pl/wp.pl