Zamknij

Katalonia zaprasza do pracy zdalnej. Cyfrowi nomadzi otrzymają darmowe zakwaterowanie

18.03.2022 12:55
Hiszpania. Katalonia zaprasza do pracy zdalnej. Cyfrowi nomadzi otrzymają darmowe zakwaterowanie
fot. SHUTTERSTOCK

Katalonia, wspólnota autonomiczna Hiszpanii, po raz kolejny zaprasza do pracy zdalnej. Cyfrowi nomadzi, którzy będą chcieli przenieść się do malowniczych miasteczek, otrzymają darmowe zakwaterowanie oraz dostęp do przestrzeni coworkingowej.

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne zainteresowanie pracą zdalną, które - mimo znoszenia kolejnych obostrzeń - utrzymuje się do tej pory. Wielu osobom taka forma zatrudnienia spodobała się na tyle, że postanowili na zawsze porzucić "firmowe życie". Trzeba przyznać, że tego typu rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim można wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na świecie, a co za tym idzie -  łatwo można łączyć pracę z podróżowaniem.

Zobacz także: W Paryżu powstanie niezwykła atrakcja turystyczna. Będzie kosztowała miasto 130 mln euro

Z popularności takiej formy zatrudnienia doskonale zdaje sobie sprawę branża turystyczna, która tworzy specjalne programy dla tzw. cyfrowych nomadów. Na tego typu rozwiązanie zdecydowała się m.in. Malta, Chorwacja czy Kostaryka. Ostatnio z kolei w ich ślady poszła Katalonia.

Katalonia zaprasza cyfrowych nomadów i oferuje im darmowe zakwaterowanie

Catalunya Rural Hub to program skierowany do cyfrowych nomadów, którzy chcieliby pracować w jednym z malowniczych miasteczek Katalonii. W tym roku - na przełomie maja i czerwca - odbędzie się już jego druga edycja (pierwsza okazała się prawdziwym sukcesem).

Jak podaje portal national-geographic.pl, 30 wybranych pracowników zamieszka na tydzień w miejscowościach Móra d’Ebre i Tremp. Wcześniej zostaną oni podzieleni na trzy dziesięcioosobowe zespoły. Każda osoba otrzyma darmowe zakwaterowanie oraz bezpłatny dostęp do przestrzeni coworkingowej.

Wszyscy zainteresowani pracą zdalną w Katalonii mogą zgłaszać swoją kandydaturę poprzez stronę internetową barcelonadigitaltalent.com/ca.

Program Catalunya Rural Hub powstał we współpracy katalońskiego rządu i Fundacji Mobile World Capital Barcelona. Jego celem jest zachęcenie przyjezdnych pracowników zdalnych do pozostania w wiejskich miasteczkach na dłużej lub do przeprowadzenia się tam na zawsze.

Móra d’Ebre to gmina w Hiszpanii w prowincji Tarragona, której powierzchnia liczy niemal 45 km kwadratowych. W 2011 roku zamieszkiwało ją niecało 6000 osób. Z kolei Tremp to miasto i gmina w północno-zachodniej Katalonii, które leży w niewielkiej odległości od Pirenejów.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Aceredo, wioska duchów w Hiszpanii
4 Zobacz galerię
fot. AP/Associated Press/East News

RadioZET.pl/national-geographic.pl/timeout.com