Zamknij

Wybrano najbardziej przyjazny kraj w Europie. Wiele osób może być zaskoczonych

10.10.2022 13:28

Pierwsze miejsce w plebiscycie na najbardziej przyjazny kraj w Europie zajęła... Irlandia. Na podium rankingu uplasowały się też Portugalia oraz Grecja.

Irlandia najbardziej przyjaznym krajem w Europie 2022. Kto jeszcze znalazł się na podium?
fot. SHUTTERSTOCK

Co roku magazyn podróżniczy "Traveller" prosi czytelników o wypełnienie ankiety i wybranie swojego ulubionego kraju, miasta, hotelu, kurortu oraz lotniska na całym świecie. Następnie, na podstawie zebranych opinii, przygotowuje rankingi. Właśnie w ten sposób wyłonione zostało m.in. najbardziej przyjazne państwo w Europie.

Zobacz także: Rekordowe temperatury na Grenlandii. Tak ciepło nie było tu od ponad 40 lat

Irlandia najbardziej przyjaznym krajem w Europie 2022

Jak się okazuje, najbardziej przyjaznym krajem w Europie dla turystów jest Irlandia. To właśnie to państwo wielu osobom kojarzy się z życzliwością i otwartością wobec przyjezdnych. 

Niezliczone globalne raporty nieustannie określają Irlandczyków jako najbardziej przyjaznych i gościnnych gospodarzy. Nasi czytelnicy podzielają to zdanie - wskazuje redakcja magazynu, cytowana przez portal tvp.info.

Dodaje, że urlopowiczów przyciąga tu przede wszystkim niesamowita atmosfera Dublina. Redakcja poleca jednak "zapuścić się też nieco dalej", gdzie można odkryć wiele innych wyjątkowych miejsc, np. Groblę Olbrzyma czy klify Moheru.

Drugie miejsce w plebiscycie Readers' Choice Awards 2022 na najbardziej przyjazny kraj w Europie zajęła Portugalia. Redakcja magazynu zwraca uwagę na to, że położenie tego państwa nad Oceanem Atlantyckim sprawia, że to raj dla wszystkich miłośników wody. Poleca też turystom zwiedzić tamtejsze miasteczka - nie tylko słynne Porto i Lizbonę, ale również mniejsze miejscowości i wioski, jak np. Marvao czy Amarante. Na trzecim miejscu rankingu natomiast uplasowała się Grecja wraz ze swoimi niezwykłymi wyspami.

Na kolejnych pozycjach znalazły się odpowiednio: Islandia, Finlandia, Turcja, Dania, Holandia, Włochy i Hiszpania.

Najbardziej przyjazne miasta w Europie

Czytelnicy magazynu "Traveller" wybrali też najbardziej przyjazne miasta w Europie. W tym rankingu pierwsze miejsce zajął San Sebastian położony w północno-wschodniej Hiszpanii nad Zatoką Biskajską, tuż przy granicy z Francją. Na drugiej pozycji uplasowała się Brugia zlokalizowana w Belgii, a na trzeciej - Reykjavik, stolica Islandii.

Turyści zachwycili się też Kopenhagą (Dania), która zajęła czwarte miejsce. Tuż za nią natomiast umiejscowiono Porto (Portugalia). Co ciekawe, mimo że Irlandia zajęła pierwsze miejsce w rankingu na najbardziej przyjazny kraj w Europie, to jej stolica, czyli Dublin, znalazła się dopiero na szóstej pozycji. Później uplasowały się odpowiednio: Oslo, Lizbona, Sztokholm oraz Amsterdam.

Zobacz także: Polskie biuro podróży wydało komunikat i ostrzega turystów. "Uwaga. Nie traćcie czujności"

loader

RadioZET.pl/tvp.info/cntraveller.com