Zamknij

Tiktokerka zdradza, jak oszczędzić na bagażu w samolocie. Nagranie ma prawie 2 mln wyświetleń

21.03.2022 13:01

Pewna polska podróżniczka na swoim profilu na TikToku opublikowała krótkie nagranie, w którym zdradziła, jak można zaoszczędzić na dodatkowym bagażu w samolotach linii Ryanair. Wideo zostało obejrzane już niemal 2 mln razy i stało się hitem sieci.

Jak oszczędzić na bagażu w samolocie? Nagranie z TikToka ma prawie 2 mln wyświetleń
fot. SHUTTERSTOCK

Na TikToku można znaleźć mnóstwo nietuzinkowych trików, które przydadzą się podczas podróżowania samolotem. Jakiś czas temu pisaliśmy, że jedna z użytkowniczek serwisu zdradziła, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku. Teraz natomiast kolejna polska tiktokerka pokazała, jak można zaoszczędzić na dodatkowym bagażu w Ryanairze. Nagranie błyskawicznie obiegło media społecznościowe i stało się hitem sieci.

Jak oszczędzić na bagażu w samolocie? Nagranie z TikToka ma prawie 2 mln wyświetleń

O tym nietuzinkowym triku na tanie podróżowanie napisał portal onet.pl. Polska influencerka o imieniu Natalia, która działa w sieci pod pseudonimem "dokadtymrazemm", zdradziła, jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolotach linii Ryanair. W niewiele ponad minutowym nagraniu pokazała, jak krok po kroku obniżyć cenę walizki. 

Na początku widzimy, jak podróżniczka wybiera interesujący ją bilet. Po kliknięciu w ofertę zostaje przekierowana na stronę, poprzez którą można dodać nadprogramową walizkę. W tym przypadku cena taryfy "Regular", która obejmuje pierwszeństwo wejścia na pokład i dwie sztuki bagażu podręcznego, wynosi 112 zł. Tiktokerka wybiera jednak opcję "Value", co oznacza, że nie musi ponosić dodatkowych kosztów, ale może zabrać ze sobą do samolotu wyłącznie jeden mały bagaż o maksymalnych wymiarach 40x20x25 cm.

Zobacz także: Najpopularniejsza trasa lotnicza na świecie w 2021 roku. Tłumy podróżowały na rajską wyspę

Następnie wpisuje wymagane dane. Później zostaje przekierowana na stronę, poprzez którą można zakupić konkretne siedzenia w samolocie. Influencerka prosi jednak o losowy przydział miejsc.

W kolejnym kroku Ryanair ponownie oferuje jej możliwość wykupienia dodatkowego bagażu. Zwraca tu jednak uwagę jego cena. Za wspomnianą taryfę "Regular" musi teraz zapłacić tylko 54,69 zł, czyli o ok. 60 zł mniej niż wcześniej.

Nagranie @dokadtymrazemm natychmiast obiegło media społecznościowe i stało się hitem sieci. W ciągu kilku dni obejrzano je niemal 2 mln razy. Wielu podróżników było zaskoczonych tym, jak łatwo można obniżyć cenę dodatkowego bagażu w samolocie. Część osób przyznała natomiast, że zna ten trik i regularnie z niego korzysta.

Jakiś czas temu na to wpadłam i teraz już robię tylko tak.
 
Co ja bym bez ciebie zrobiła!
 
Przydatne - piszą internauci.

Użytkownicy TikToka zauważają, że trik ten działa również w przypadku drugiej popularnej taniej linii lotniczej, czyli Wizz Aira. Niektórzy wskazują też, że tak samo jest m.in. w Lufthansie.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/TikTok/onet.pl