Zamknij

Linia Qantas uruchomi ultradługą trasę lotniczą. Samolot pokona prawie 14,5 tys. km w 17 godzin

29.03.2022 15:03

Australijska linia lotnicza planuje uruchomić niezwykłe połączenie. Już niebawem będzie realizować lot między Melbourne w Australii a Dallas w Teksasie. Będzie to jedna z najdłuższych tras samolotowych na świecie. Skusilibyście się na taką podróż?

Qantas
fot. Frederic Lert / Le Desk

Pandemia koronawirusa ograniczyła nasze możliwości podróżnicze, ale powoli się one odblokowują. 2022 roku powinien być pod tym względem lepszy od poprzedniego, o czym zresztą przekonują znane linie lotnicze. Jedna z nich bowiem zamierza jeszcze w tym roku uruchomić bardzo długą trasę, łączącą wyjątkowe miasta na dwóch różnych krańcach globu.

Qantas, bo o tym przewoźniku mowa, pod koniec 2022 roku chce latać między australijskim Melbourne a... Dallas w Teksasie. Jeżeli trasa ta dojdzie do skutku, będzie obejmowała odcinek o długości prawie 14,5 tys. km. Ma być on realizowany przez Boeingi 787 Dreamlinery w 17 godzin.

Zobacz także: Australia znosi testy dla zaszczepionych. Nowe zasady wjazdu od 17 kwietnia

Linia Qantas uruchomi ultradługą trasę lotniczą. Samolot pokona prawie 14,5 tys. km w 17 godzin

Australijska linia lotnicza Qantas zamierza uruchomić jedną z najdłuższych tras na świecie. Ma ona połączyć Melbourne w Australii z Dallas w Teksasie. Firma chce utworzyć lot bezpośredni między dwoma tak oddalonymi od siebie portami lotniczymi.

Przewoźnik nazywany "latającym kangurem" ogłosił, że nowe połączenie wystartuje 2 grudnia 2022 r. i będzie obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamlinery. Pokonają one 14,5 tys. km w 17 godzin. Klienci kontynuujący podróż do innych miast w Ameryce Północnej mogą skorzystać następnie z usług partnera Qantas - American Airlines, którego główny węzeł znajduje się na lotnisku Dallas-Fort Worth.

Chociaż Qantas oferuje kilka lotów długodystansowych do Stanów Zjednoczonych, po raz pierwszy w historii komercyjne linie lotnicze zorganizowały bezpośrednie połączenie między Dallas a Melbourne.

Nowa tak długa trasa lotnicza to także wyraźny znak, że Melbourne wreszcie wraca do normalności. W ciągu ostatnich 9 miesięcy pandemii miasto było zamykane kilka razy. I mimo tego, że przebyło tak trudną drogę, teraz nareszcie się otwiera.

Widzimy naprawdę duży popyt ze strony mieszkańców Melbourne, którzy chcą wyjechać za granicę na wakacje lub też w podróż służbową po dwóch latach siedzenia w domu - powiedziała w oświadczeniu prasowym dyrektor ds. klientów grupy Qantas, Stephanie Tully.

Trasa Qantas między Melbourne a Dallas w Teksasie będzie jedną z najdłuższych na świecie. Jednak na podium znajdują się inne połączenia. W zeszłym tygodniu marka Air New Zealand dodała nową trasę do grona ultradługich - ogłosiła bowiem plan uruchomienia bezpośredniego połączenia między Auckland a Nowym Jorkiem. Będzie trwało ono 17 godzin i 35 minut.

Obecnie najdłuższy lot pasażerski na świecie to ten między Singapurem a Nowym Jorkiem, który realizowany jest na pokładach samolotów linii Singapore Airlines. Pokonuje ponad 15 tys. km w ok. 18 godzin. Następna w kolejności jest trasa między Auckland a Dohą (14,5 tys. km), a później między Perth a Londynem (14,4 tys. km).

Źródło: CNN

loader