Zamknij

Linia Qantas uruchomi ultradługą trasę lotniczą. Samolot pokona prawie 14,5 tys. km w 17 godzin

29.03.2022 15:03
Qantas
fot. Frederic Lert / Le Desk

Australijska linia lotnicza planuje uruchomić niezwykłe połączenie. Już niebawem będzie realizować lot między Melbourne w Australii a Dallas w Teksasie. Będzie to jedna z najdłuższych tras samolotowych na świecie. Skusilibyście się na taką podróż?

Pandemia koronawirusa ograniczyła nasze możliwości podróżnicze, ale powoli się one odblokowują. 2022 roku powinien być pod tym względem lepszy od poprzedniego, o czym zresztą przekonują znane linie lotnicze. Jedna z nich bowiem zamierza jeszcze w tym roku uruchomić bardzo długą trasę, łączącą wyjątkowe miasta na dwóch różnych krańcach globu.

Qantas, bo o tym przewoźniku mowa, pod koniec 2022 roku chce latać między australijskim Melbourne a... Dallas w Teksasie. Jeżeli trasa ta dojdzie do skutku, będzie obejmowała odcinek o długości prawie 14,5 tys. km. Ma być on realizowany przez Boeingi 787 Dreamlinery w 17 godzin.

Zobacz także: Australia znosi testy dla zaszczepionych. Nowe zasady wjazdu od 17 kwietnia

Linia Qantas uruchomi ultradługą trasę lotniczą. Samolot pokona prawie 14,5 tys. km w 17 godzin

Australijska linia lotnicza Qantas zamierza uruchomić jedną z najdłuższych tras na świecie. Ma ona połączyć Melbourne w Australii z Dallas w Teksasie. Firma chce utworzyć lot bezpośredni między dwoma tak oddalonymi od siebie portami lotniczymi.

Przewoźnik nazywany "latającym kangurem" ogłosił, że nowe połączenie wystartuje 2 grudnia 2022 r. i będzie obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamlinery. Pokonają one 14,5 tys. km w 17 godzin. Klienci kontynuujący podróż do innych miast w Ameryce Północnej mogą skorzystać następnie z usług partnera Qantas - American Airlines, którego główny węzeł znajduje się na lotnisku Dallas-Fort Worth.

Chociaż Qantas oferuje kilka lotów długodystansowych do Stanów Zjednoczonych, po raz pierwszy w historii komercyjne linie lotnicze zorganizowały bezpośrednie połączenie między Dallas a Melbourne.

Nowa tak długa trasa lotnicza to także wyraźny znak, że Melbourne wreszcie wraca do normalności. W ciągu ostatnich 9 miesięcy pandemii miasto było zamykane kilka razy. I mimo tego, że przebyło tak trudną drogę, teraz nareszcie się otwiera.

Widzimy naprawdę duży popyt ze strony mieszkańców Melbourne, którzy chcą wyjechać za granicę na wakacje lub też w podróż służbową po dwóch latach siedzenia w domu - powiedziała w oświadczeniu prasowym dyrektor ds. klientów grupy Qantas, Stephanie Tully.

Trasa Qantas między Melbourne a Dallas w Teksasie będzie jedną z najdłuższych na świecie. Jednak na podium znajdują się inne połączenia. W zeszłym tygodniu marka Air New Zealand dodała nową trasę do grona ultradługich - ogłosiła bowiem plan uruchomienia bezpośredniego połączenia między Auckland a Nowym Jorkiem. Będzie trwało ono 17 godzin i 35 minut.

Obecnie najdłuższy lot pasażerski na świecie to ten między Singapurem a Nowym Jorkiem, który realizowany jest na pokładach samolotów linii Singapore Airlines. Pokonuje ponad 15 tys. km w ok. 18 godzin. Następna w kolejności jest trasa między Auckland a Dohą (14,5 tys. km), a później między Perth a Londynem (14,4 tys. km).

Źródło: CNN