Zamknij

Najbardziej rozczarowujące atrakcje turystyczne świata. Na co najczęściej narzekają ludzie?

12.05.2022 13:49

Na świecie istnieje mnóstwo turystycznych atrakcji. Niektóre zachwycają i budzą podziw, inne wręcz przeciwnie - odpychają. Serwis mrq.com postanowił stworzyć listę najbardziej rozczarowujących miejsc.

Najbardziej rozczarowujące atrakcje turystyczne świata. Na co najczęściej narzekają ludzie?
fot. SHUTTERSTOCK

Zazwyczaj osoby, które wybierają się w podróż do innego kraju czy miasta, sprawdzają, jakie mogą tam znaleźć atrakcje turystyczne. Nie ma się zresztą co dziwić, w końcu będąc gdzieś po raz pierwszy, chcemy zobaczyć jak najwięcej popularnych miejsc. Czasem jednak okazuje się, że niektóre atrakcje lepiej wyglądają na zdjęciach niż na żywo. Z tego faktu doskonale zdaje sobie też sprawę serwis mrq.com, który postanowił wziąć pod lupę 27 najbardziej kultowych miejsc na świecie i przeanalizować ich jedno i dwu-gwiazdkowe recenzje zamieszczone na portalu TripAdvisor. 

Zobacz także: Jedna z największych atrakcji turystycznych na świecie ma złą nazwę? Machu Picchu może nosić inny tytuł

Najbardziej rozczarowujące atrakcje turystyczne świata

Według serwisu najbardziej rozczarowującą atrakcją turystyczną świata jest Hollywoodzka Aleja Gwiazd zlokalizowana w Los Angeles. Aż 20 proc. użytkowników przyznało jej zaledwie jedną lub dwie gwiazdki. 

Aleja Gwiazd (z ang. Hollywood Walk of Fame) ciągnie się wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles. Znajduje się na niej ponad 2600 pięcioramiennych gwiazd, które upamiętniają znane osoby ze świata show-biznesu. Jak podaje portal thesun.co.uk, osoby, które przyznały tej atrakcji jedną gwiazdkę, narzekają głównie na brud i liczbę bezdomnych żyjących na ulicy.

Kolejną rozczarowującą atrakcją turystyczną świata jest pałac wersalski zlokalizowany we Francji, na przedmieściach Paryża. Aż 17 proc. odwiedzających tę wzniesioną na polecenie Ludwika XIII rezydencję królewską przyznało jej jedną lub dwie gwiazdki. Większość negatywnych opinii dotyczy przede wszystkim ogromnych tłumów, jakie można tam spotkać w sezonie. Niektórzy również uważają, że tamtejsze ceny są wygórowane.

Podium tego niechlubnego rankingu zamyka natomiast Stonehnege. To jedna z najsłynniejszych budowli megalitycznych w Europie. Miejsce to nie przypadło jednak do gustu niektórym turystów - atrakcja otrzymała 8 proc. negatywnych recenzji. 

Szczerze mówiąc, myślę, że powinni to zburzyć - napisał jeden z użytkowników serwisu. 

Z kolei na czwartym miejscu uplasował się napis "Hollywood". Wielu turystów przyznało, że w filmach atrakcja ta robi znacznie większe wrażenie niż na żywo. Ponadto podróżni narzekali na brak odpowiedniego miejsca do zrobienia sobie zdjęcia.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły następujące atrakcje: Big Ben w Londynie, Biały Dom w Waszyngtonie, Krzywa Wieża w Pizie, Empire State Building, piramidy w Gizie oraz Pałac Buckingham w Londynie.

A wy zgadzacie się z tym rankigniem?

Zobacz także: To najdłuższe połączenie pasażerskie świata. Ma ponad 1200 km więcej niż dotychczasowy lider

loader
Pyramiden w Norwegii
11 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/mrq.com/thesun.co.uk/wp.pl